Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson légszűrő tisztítása....

Simson légszűrő tisztítása. De hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Tegnap beköpte a gyertyát a simsonom (s51n) és tiszta korom volt. Utánanéztem neten hogy mit kell tenni ilyenkor, és sok helyen írták hogy a levegőszűrőt is tisztítani kell. Ezt hogy lehet kivitelezni? Leírnátok nekem részletesen?


Amúgy még mindig nem indul 10. rúgásra sem, csak tolásra, viszont akkor csak kb 2-3 m kell neki és már pöfög is. Erre is írhattok :D



2012. okt. 20. 12:44
 1/8 anonim ***** válasza:

kiszeded a légszűrőházból azt a korongot beáztatod benzinbe 2-3 óráig, aztán kicsit beáztatod olajba(ara már nememlékszem pontosan de azthiszem vagy sima 2t vagy hidraulika)hogy kenje jobban a hengert.


a másik szerintem nézd meg a berugót, nincs e szétcsúszva.

2012. okt. 20. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
27%

Első,te honnan szedsz össze egyszerre ennyi ökörséget?- már neis haragudj....


Mi a lópénisz köze lenne a szűrőnek a henger kenéséhez? XD

A másik ami nem jutott el az agyadig,MŰKÖDIK a berúgója,csak nem indul...

2012. okt. 20. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Simson S51 javítási útmutató, 77. oldal:


"A légszűrőpatront mosóbenzinben ki kell mosni. Utána híganfolyó olajjal benedvesíteni a szűrőbetétet. Jól ki kell csepegtetni az olajat."


Kimosod alaposan, hagyod hogy a maradék benzin elpárologjon belőle, aztán adsz neki olajat. Én régebben (amig használtam a Simsont) úgy szoktam, hogy jó bőven öntöttem a szűrőbetétre 2T olajat, aztán egy egy műanyag edényre ráfektettem két hurkapálcát amikre vízszintesen ráfektettem a szűrőt. Úgy állt 2-3 órát, ami akart az kicsöpögött - utána nem folyt szanaszét az olaj a dobozban.

2012. okt. 20. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
kedves "második" néha kicsit néz utána a dolgoknak, mielőtt beoltasz valakit, üdv az "első" ;)
2012. okt. 20. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"kicsit néz utána a dolgoknak, mielőtt beoltasz valakit"


Azért ennek az olajnak fontosabb szerepe hogy hozzáragadjon a beszívott por. Éppen a lecsepegtetés miatt kevés marad benne, a kenést inkább a karburátorból beszívott keverék végzi. :)


Hidegen és melegen is csak tolásra indul?

2012. okt. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen, sajnos... de nem tudom hogy mi baja lehet... már volt szerelőnél hogy beállítsák a gyújtást meg átkötegelték, utána indult is rúgásra aztán a 3. nap semmi.. még tolásra is alig indult be...
2012. okt. 20. 14:35
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha sikerül beindítani, akkor szépen jár? Nincs túl nagy elő- vagy utógyújtása?


Gondolom ha szerelőhöz vitted beállíttatni, akkor hiába kérdezném meg, hogy jó-e a megszakítóhézag és az előgyújtás. :) Megeshet bármi, én úgy vettem az S51-esemet, hogy állandó az eladó nem tudta beállítani a gyújtást. Ott volt a baj, hogy nem stimmelt a főtengely és a lendkerék kúpossága, állandóan elnyalta a lendkerék a reteszt, a lendkerék elforgott és emiatt elállítódott a gyújtás... De át kellene nézni, innen távolról csak mesélni lehet, gyógyítani nem.

2012. okt. 20. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Igen nekem is volt ilyen problémám.
2014. nov. 30. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!