Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Jók ezek e felnik ET-szám...

Jók ezek e felnik ET-szám tetében nekem?

Figyelt kérdés

A gyári felnim ET37-es. Most találtam olyan használt felniket, aminek minden adata (osztókör, stb.) megegyezik, csak az ET-száma 35-ös.

Ez mit jelent? Jó lehet nekem a gyári helyére? Vagy nagyon más méretű?


2012. okt. 20. 11:33
 1/8 anonim ***** válasza:
szélessége is egyforma?
2012. okt. 20. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ezeket az adatokat tudom róla:


Osztókör: 5x110

Méretek: 6,5Jx15" ET 35


Nem tudom ebből melyik a szélesség, de a gyári felnimre is ez van belenyomva az ET kivételével.

2012. okt. 20. 11:44
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom mostanában hogy van, de régebben +/-2-vel lehetett eltérni szabályosan a gyári adattól.


A felnidnél a szélesség a 6,5", az átmérő a 15". Az ET szám azt adja meg, hogy a kerék középső agyrésze mennyire van eltolva a felni középvonalától.

Ez alapján jobban megérted mi az eltérés:


[link]

2012. okt. 20. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi. Ezek szerint ez a felni ugyan olyan széles, mint amim van, csak 2 mm-rel kijjebb lesznek a gumik az autóhoz képest, mint a másikon?

2 mm az talán nem sok.


Közben én is keresgéltem. Egy Astra H-ról van egyébként szó. Olyasmit találtam, hogy a 16"-os ET37-es felni is gyári méret (ilyenem van) és a 15"-os ET35-ös is ()ilyet vennék). Ezt valaki meg tudja erősíteni?

2012. okt. 20. 15:22
 5/8 anonim ***** válasza:
Alapvetően nem az a baj, hogy kintebb van, hanem hogy az erő hatásvonala megváltozik, nem az eredeti egynesben hat, ezáltal lényegesen jobban igénybe veszi a futómű alkatrészeit. A 2mm még éppen belefér.
2012. okt. 23. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A 15 col és a 16 col az átmérő, annak nincs sok köze az ET-számhoz. A szélességnek annál inkább: az ET-t a felni közepétől számítják, így például két (nagyjából) azonos ET-jű felni közül ha az egyik szélesebb 2 collal, akkor az egy col befelé és egy col kifelé. Azzal már lehet nem fogod tudni kitekerni a kormányt.


Hogy milyen átmérőjűt veszel az a te dolgod, de ott is előre kell gondolkodni: egy cimborám vett 206-os Peugeot, aztán gondolta milyen szép is lenne 17-es felnikkel és peres gumikkal: de hiába húzott jó peres (35 vagy 40, nem emlékszem pontosan) gumikat a 17-es felnijeire, minden úthibánál beleért a dobba a kerék.

2012. okt. 24. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Közben sikerült kiderítenem, hogy a 16"-os ET37-es és a 15"-os ET35-ös is gyári szabvány méret az autómra.

2012. okt. 24. 08:05
 8/8 anonim válasza:
felteheted nyugodtan. annyit jelent hogy a felni kijjebb fog állni mint az eredeti papucsod 2 miliméterrel... ennyi :)
2014. márc. 2. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!