Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Érdemes régi Yamaha dt50-et...

Érdemes régi Yamaha dt50-et venni?

Figyelt kérdés

Kezdő motor vásárlás előtt állok. Eddig Simsonokat nézegettem, de mostanában egyre inkább képbe kerülnek a régebbi évjáratú enduro-k.

Szerintetek megéri venni egy régebbi, még léghűtéses Yamaha-t, vagy maradjak a Simsonnál?

Egyáltalán mit lehet tudni a nagyjából 90-95-ös évjáratú dt-kről? Megbízható szerkezetek? Mennyit fogyasztanak? Méretre nagyobbak, mint egy Simson? (az nekem egy kicsit kicsi)

És még valami: ti mennyit adnátok egy nagyjából rendben lévő darabért?



2012. okt. 18. 09:08
 1/6 anonim ***** válasza:
75%

Az biztos, hogy erősebb motor, mint a Simson. Fogyasztása is hasonló, viszont alkatrészár egy picivel drágább. Ugyanakkor, élménydúsabb is vele motorozni, meg nem egy tucatmotor.

Nekem asszem 93as évjáratú DT80-am volt, 50es papírokkal. Az már nagytestű, az 50-es meg kb mint a Simson, akkora. Vízhűtéses volt, a legdrágább alkatrész, amire költenem kellett, az a henger volt, 30k-ért az új.

A kipufogó volt nálam összegányolva, és szétverte a hengert. (A kipufogó ezeknél úgy jön, hogy van egy merev csonk a hengerre csavarozva, arra rátolva a rezonátor, és két rugóval összefogatva, hogy tudjon rázkódni. Na, az előző tulaj azt fixre hegesztette, és szétverte a hengert.)


Imádtam, rengetege terepeztem vele, nagyon élménydús tudott lenni, és 3 személlyel is állva hagytuk a Simsont (mármint nálam is 3an, meg a 70esre felfúrt Simsonon is 3an ültek, szüretről hazafelé, terepen).

Sajnáltam hogy el kellett adni, sokat estem-keltem, soha nem lett baja, sokat kibírt.

2012. okt. 18. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 ja_az_van ***** válasza:
azért tökre birom birom mikor simsonokat lehozzátok, azért bármikor kiálok egy gyorsulásra egy yahama dt 50 sel gyorsulásra, nekem egy 70-es 4 felömlös tuning simson gépem van rezonnal.amit én raktam össze vége 90 körül van GPS-sel mérve. nos az a lényég hogy mennyire van lelakva DT mert a felkell ujjitani akkor a gatyádat is ráköltöd. mig egy simson 70-es henger utángyártott dugoval gyürüvel 11000-ft környékén van.egy jo rezont meg 12000-körül gyártanak hozzá.És nézd meg a DT használt cuccok árát is kb 3x 4x drágább minden hozzá még használtan is...
2012. okt. 19. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Kösz szépen az eddigi válaszokat. Igen, én is gondoltam rá, hogy egy Yamaha-hoz biztos húzósabbak az árak.

Akinek még van tapasztalata ezekről a gépekről, még írhat választ.


Ja igen, még valami: Ezen a két típuson kívül még mit ajánlanátok 50ccm-ben, váltóst, max 120ezer ft-ért?

2012. okt. 19. 09:46
 4/6 anonim válasza:
Mi az hogy 80-as 50-es papírokkal ,nem hiszem hogy olyan sok papír kéne egy 50-esre. Max egy csekk a biztosításról .
2012. okt. 22. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

első vagyok.


igen, pont ez az, hogy valahogy le kell papíroznod, hogy a rendszámot beadd, és legyen egy adásvételid hogy az DT51, meg jó beszéded a rendőrnek elmagyarázni, hogy miért sokkal magasabb a motor, sé nagyobb a végsebessége óra szerint.



A 2. válaszolónak: Én nem szidtam a szimót, ha ese4tleg nekem céloztad volna válaszod. Ponthogy próbáltam kifejteni, hoyg a szimót olcsóbb fenntartani, üzemeltetni, amíg a Yamaha (vagy Honda MTX, vagy más) karakteresebb, és terepen jobban helytáll. Merthogy ezt neked is el kell ismerned, hogy felfúrhatod akármekkorára a szimó hengerét, a rugóút és a rugókarakterisztika nem terepre lett hangolva - vagy legalábbis nem annyira, mint egy enduronál. Ennek ellenére nem rossz motor! Lásd nálunk a postások hosszú évek óta használják, és elnyűhetetlenek ezek a postás szimók! Kismillió km van benne, 5 méterenként megállnak, folyton indítják, és megy.

A Yamaha lehet, hoyg össztávban nem ad ugyanennyit, viszont ha ki tud menni az ember terepezni, akkor nagyobb élményt tud visszaadni.

2012. okt. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Kösz a válaszokat. Azt hiszem, maradok a Simsonnál...feltéve, ha találok megfelelő állapotban lévőt.
2012. okt. 23. 13:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!