Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy 2000 köbcentis dízelmotort...

Egy 2000 köbcentis dízelmotort mennyibe kerül megvenni és beszereltetni?

Figyelt kérdés
2012. okt. 12. 20:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Milyen dízelmotorról van szó, milyen állapotú és milyen autóba szerelnéd? Legalább ennyit árulj el, mert anélkül csak össze-vissza lehet dobálózni a számokkal.
2012. okt. 12. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

19 éves vagyok.Nincs annyi pénzem ,hogy ezt megcsináltathassam, de amint normálisan dolgozok a tanulmányaim után , akkor nem házat vennék hanem ezt!


[link]


(1800dollar - meg 1600 hasonlók=300e forint - persze behozatallal sokasodik az összeg.)


Na ebbe gondoltam egy korszerű dízelmotort.

Például Volkswagen Passat TDI.

2012. okt. 12. 20:29
 3/8 anonim ***** válasza:
Ne haragudj en nem lebeszelni akarlak, de a vilag osszes penzeert nem tennek a CR motort egy hagyomanyos adagolos helyere, raadasul azok a 1.6 TDI motorok szerintem elpusztithatatlanok. A szivo verzioban biztos vagyok. Ha meg teszel bele masikat akkor csakis Isuzuban vagy Toyotaban gondolkozz, mivel a perkins, illetve a Cummins nem gyart szemelyautoba motorokat(vagy a CAT), bar lehet talalnal olyat ami tetszik hiszen a generatorok amiket meghajtanak veluk azok igen szeles skalan mozognak. Ja es meg mindig talalni Adagolosat. Igaz felo a kornyezetvedelmi vizsgan nem megy at mert mas a celkozonseg.
2012. okt. 12. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Boccsanat de felreertelmeztelek. Akkor megegyszer: Te a benzines helyere tenned a Dieselt, es az uj 1.6 TDI re gondoltal nem a 2-es golfos korabelire..lassan osszeall(az lehet csak 1.6 TD volt). A tobbi reszet fenntartom:) Ahhoz at kell meretezni minimum a valtot es/vagy a difit...nem egyszeru foleg az ilyen amcsi csodak, bar talan GM cucc van benne az meg 200 evre visszamenoleg kompatibilis onmagaval ugyhogy szerencsed is lehet. Amit tudnod kell nemreg vettunk egy 3 hengeres kis Perkins motort $4500 vadi ujj igaz itt nalunk kb 1.5 -2X dragabb minden. En akkor inkabb egy JD 4500 kobcentis 4 hengeres motort javasolnek valami balesetes traktorbol, vagy amit irtam. De az Atipetesre szerintem 2-3 haz ara ra fog menni mindennel egyutt....
2012. okt. 12. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

nem benzines helyére dízelt,

hanem gázos helyére dízelt, (kérdés ,hogy ez a gázos motor sokat fogyasztana?)


és hogy hogy újraméretezni a váltót? ez az autó automata váltós - ezzel nem tudom mit lehet kezdeni ... :D ennyire nem vagyok otthon a témában :(

2012. okt. 13. 18:34
 6/8 anonim ***** válasza:
En megtartanam a gazost. A valto pedig atteteleket tartalmaz egy diesel motor eseteben mas attetelekre van szukseg mint benzines eseteben es alltalaban a Diffi is kulonbozis. Ha nem igy teszel akkor lehet hogy a motorod stabilan 4000 fog forogni es mesz majd 80-nal ami nem biztos hogy jop a diesel motor eseteben mert akar meg sokat is fogyaszthat.(pontosan nem ismerem milyen motor mekora van jelenleg benne)
2012. okt. 13. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

v8 as.


De ez nem fogyaszt sokat? egy... ma használatos körülbelül hasonló súlyú autóhoz képest? (szerinted)

2012. okt. 17. 20:48
 8/8 anonim ***** válasza:

Hat ha egyszer ilyen autot szeretnel, a V8-as ok sacc per kb 20-25 korul esznek benzinbol(kombinalva varosban a csillagos eg a hatar). Gazbol meg 20-30% plusz. De ha mar ennyire bele akarsz merulni akkor meg lehet csinalni magat a motort is hogy kicsit kevesebbet zabaljon pl az oktanszamhoz megfeleloen beallitani a kompressziot(persze nem egyszeru) befecskendezest lecserelni valami modernebre, a vezermutengelyej is lehet faragni a fogyasztasbol, es a jo oreg kondenzviz becsepegtetes(beporlasztas) is sokat dobhat az ugyon es ha van vami ismerosod aki foglalkozik elektronikaval megcsinalhatod pl 2-2 hengert a varosban kapcsoljon ki mivel 4 hengerrel is vidaman elmegy. Szerintem arban kb ugyanarra jonnel ki ha a bennelevo a motort megcsinalod mintha egy teljesen masikat akarnal belehuzni valtoval diffivel. Kerdezoskodj korben szakmuhelyek es egybb nyalanksagoknal hogy ezek kozul melyiket(ket) tudjak realis aron vegrehajtani es kb mennyi fogyasztas csokkenasre szamithatsz adogasd ossze es maris meglatod mivel jarsz jobban. Hosszutavon persze hogy a diesel erene meg de az elveszi az auto erdeti elmenyet, es nagyon nem olcso belejatszani meg a papirmunka sem egyszeru.

En javaslok egy masik alternativat is: valoszinu talalsz sokkal modernebb 6 hengeres valtozatot is valtoval ami passzol a helyere es a 6 hengeres a 1.5 tonnas kasztnit 13 literbol elrangatja kombinalt fogyasztast tekintve, es gazosithato akkor meg kb 8 literre jon ki ha benzinbe gondolkodunk.

2012. okt. 17. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!