Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megéri új gumit venni a...

Megéri új gumit venni a motoromra, vagy jó a használt?

Figyelt kérdés
Motorkerékpáromra elég hülye méretű gumi kell(100/90-16 és 110/80-18), és újonnan 50-60 ezer forint lenne egy szett gumi. Megéri ennyiért venni, vagy inkább nézzek használtan? Mert a mostaniak nagyon csúsznak, a hátsó kockásra van kopva.
2012. okt. 7. 19:23
 1/4 anonim ***** válasza:

Csak a pénztárcád szab határt. Én mindig új gumit veszek. A hátsó átlagosan 10-12e km megy el ( vagy ennél kevesebbet ha kijutok pl a Hringre ) az elsők picivel többet. Most Bridgestone 20s van hátul aminek lágy peremét elég jól megnyuvasztottam a Bükk szerpentinjein. Ez nem fog elmenni 10e-t.( Nem nagyon kopnak nálam kockásra a gumik )


A féken, a kenőanyagon ( motorolaj) és a gumin nem szabad spórolni. Ez teljesen egyéni vélemény, sok ismerősöm vesz használt garniutrákat és elgurulgatnak velük.

2012. okt. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Mondjuk 110-130-nál nem megyek gyorsabban, csak ma egy nagyívű kanyarban 40 km/h-s sebességnél kicsúszott az eleje, nem kellett sok a pereceléshez.
2012. okt. 7. 20:22
 3/4 anonim ***** válasza:
110-130-nál nem mész gyorsabban? Hűűűha! Most gratulálni kéne? Magyarországon nem is mehetsz ennél gyorsabban. Na de visszatérve a kérdéshez, ne spórolj a gumin! Én az autómra is mindig új gumit veszek, magasról leszarom, hogy 170 ezerbe kerül, használtan meg a 4 összesen lenne 20. De balesetezett már ismerősöm használt fos gumival. És nem, nem vagyok gazdag, előre összespórolom rá az árat. De vegyél csak használtan gumit nyugodtan, mi szóltunk előre, szóval ne nekünk sírj, ha eltört a gerinced és többé nemhogy motor, de semmi sincs tolószéken kívül! 50-60 ezer forint amúgy sem egy halálos összeg!
2012. okt. 7. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Mivel egy 250-es motorról van szó, így nagyon nem is tudok gyorsabban. Igazából már találtam találtam viszonylag jó áron gumikat.
2012. okt. 8. 07:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!