Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Meg tudom takarítani a féknyer...

Meg tudom takarítani a féknyergeket, anélkül, hogy ki kellene engednem a fékfolyadékot? (Motoron)

Figyelt kérdés

Betétcsere lesz és ha már úgy is szét van szedve,akkor ki akarom takarítani a nyerget.


Van értelme a féknyereg,dugattyúk teljes szétszedése nélkül is?


Sokszor látom fórumokon,hogy úgy tisztítják,hogy teljesen szétszedik,olaj le,dugattyúk ki,de nekem idén volt cserélve fékfolyadék,nem szeretném teljesen szétbombázni.


Ha a betétek nélkül meghúzom a fékkart nem fog véletlenül teljesen kiugrani a dugattyú?


Bocs a sok amatőr kérdésért,de nem csináltam még ilyet.


2012. okt. 7. 11:57
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A nyergeket kívülről meg tudod takarítani. Így hatékonyabban adja le a hőt, hamarabb meglátszik, ha folyás van és úszónyergek esetén a tiszta, rézpasztás csapon könnyebben mozdul el a nyereg, mint a koszos alkatrészek.

Belülről viszont csak a folyadékot leengedve tudod takarítani, márpedig a takarításnak általában belül több funkciója van, mint kívül (kivéve a terepen használt motoroknál). A lerakódások, rozsdafoltok és egyebek ugyanis eléggé le tudják rontani a fékhatást és az adagolhatóságot.

Ha kiveszed a fékbetéteket és úgy húzod meg a kart, szerencsétlen esetben kifordulhatnak a fékmunkahengerek. Üzem közben ugyanis a betétek nem hagyják túlságosan kinyomódni őket a fészkükből, ilyenkor viszont előfordulhat, hogy nagyon kiugranak, aztán nem találnak vissza. Éppen ezért fékbetétcserénél a kart nem bántjuk, sőt, a régi betétek kiszerelése előtt vissza szoktuk nyomni a munkahengereket. Ha ugyanis a kopott, kisebb vastagságú betétek helyére új, vastagabb betétek kellenek, van, hogy nem lehet feltenni a nyerget a tárcsára, mert nem férnek el a betétek a tárcsa két oldalán.

2012. okt. 7. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Jól működik a féked? Mert akkor feleslegesen ne piszkáld. A fékkart pediglen ne huzogasd ha ki van véve a betét.

Én féktisztítótval szoktam fújni a féknyerget és a tárcsákat,de szétszedni sose szedem szét. Nem vagyok én brembo szakértő :)

2012. okt. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Azért szeretném megtakarítani,hogy ne kelljen a koszos dugattyúkat visszatolni a helyére a szélesebb új betétek miatt,hanem előbb kicsit kiengedném,megtakarítanám és a tiszta dugattyúkat tolnám vissza.
2012. okt. 7. 16:10
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogyan használod a motort, de hacsak nem szoktál rendszeresen akkora sárban járni vele, hogy még a féknyereg is elmerül benne, akkor elég féktisztítóval körbefújkálni mindent. A porvédő alá bekerülő port az is letakarítja. A dugattyút viszont inkább ne akard kitolni, mert tárcsa nélkül, az üres nyeregben könnyen lehet, hogy nem sikerül pontosan a helyére visszatolni, amit nem szeret.
2012. okt. 7. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!