Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miből tudom hogy a motoromba...

Miből tudom hogy a motoromba van-e fojtás?

Figyelt kérdés
Azt szeretném kérdezi hogy honnan tudom megállapitani hogy a robogómba van-e fojtás ? ha van akkor hogy lehet azt kiszedni ?

2012. okt. 1. 18:38
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudod megállapítani, hogy szétszeded és megnézed, van-e látszólag különösebb funkció nélküli, de a keresztmetszetet alaposan csökkentő fémdarab a szívóoldalon vagy a kipufogóban. Egyes típusoknál van, hogy a gyújtásban is van korlátozás (nem pörög addig a motor, mint tehetné), esetleg a variátoron határolják az elérhető áttételt. Meg olyat is látott már a világ, hogy a fojtószelepet nem lehetett teljesen nyitni egy határoló miatt.
2012. okt. 1. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Anélkül hogy szétkapnám nem lehet megállapitani ? Pl: valami tipikus jel menetközbe vagy valami
2012. okt. 1. 18:48
 3/5 anonim ***** válasza:

Első jól leírta. De ha nem tudod hogy az adott típusban hol és milyen fojtások voltak akkor hozzá ne piszkálj!

A kérdésből ítélve nem értesz hozzá túlzottan, ami nem baj, egészen addig amíg utánajárás nélkül nem kezded el szerelgetni.


Főleg ha 2T a robogó, na akkor szépen el lehet rontani ha kiszedsz mindent amit fojtásnak vélsz.

2012. okt. 1. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

"Pl: valami tipikus jel menetközbe vagy valami"

Tipikus jel az, hogy nem megy olyan gyorsan, mint azok, amikből kivették a fojtást. Más jele nincs, amiből bontás nélkül meg tudod mondani.

2012. okt. 1. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

több fojtás is lehet egyszerre a motorban, az új motoromban 3 is volt.

Egy a kipufogóban, egy hengerfejcsökkentés és egy (erre nem emlékszek hogy hol volt) hogy 45-el tudjon csak menni.

2012. okt. 1. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!