Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Piros színű hátsó indexért...

Piros színű hátsó indexért büntethet a rendőr?

Figyelt kérdés
Pl. ha veszel egy autót Amerikából, a vizsgára kicseréled a búrát narancssárgára, de utána visszateszed a pirosat, és úgy közlekedsz, akkor megbüntethetnek?
2009. aug. 2. 00:04
 1/4 anonim válasza:
0%
Szerintem nem, ugyanis már jó pár piros hátsó indexet láttam, Amerikában ha jól tudom ez a szabvány
2009. aug. 2. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
Én úgy tudom, hogy csak az van leírva kitételnek, hogy az autó hátulja csak sárga vagy piros fényt bocsáthat ki, plusz a tolatólámpa fehéret, ha van. Nem tudok róla, hogy lenne külön kitétel arra, hogy az index nem lehet piros. Amerikában pl. a legtöbb autón piros az index is. Múltkor itt a vásrosban is láttam vmi amcsi import ford focus-t, azon is piros volt az index. Hát mit mondjak, elég zavaró volt. Szerintem maradj a sárga búránál.
2009. aug. 2. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
96%

Azt mondja, hogy: 6/1990. sz. KöHÉM-rendelet a közúti járművek forgalomba helyezésének és forgalomban tartásának műszaki feltételeiről. 62.§ (3) bekezdés, részlet: "Az irányjelző lámpák csak borostyánsárga fényt bocsáthatnak ki."

Tehát nem.

(a jogszabályt megtalálod a [link] címen)

2009. aug. 2. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
96%
Na, belezavarodtam, mire megtaláltam a jogszabályt: igen, megbüntethet a rendőr.
2009. aug. 2. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!