Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen motor lenne nekem jó?

Milyen motor lenne nekem jó?

Figyelt kérdés

Ha sikerül, akkor jövő nyáron lesz meg a B-s jogsim. Nem akarok robogót. Milyen típusú motor lenne megfelelő nekem, ha szoktam (elég sokat) benzintyukoskodni és egy babettával közel 2 éve gyakorlok, földúton. Szeretnék menni az erdei motoros kisösvényen, földutakon, viszont betonúton is. 50 köbcenti a határ. Ilyen esetben enduró kellene? Cross-t ne is mondjátok, mert az beton útra nem megfelelő. Viszont tudomásom szerint (motorgia is támogatja a véleményem) az enduró az a cross motornak az a változata, ami utcán is használható. Szval akkor egy enduró lenne jó?

14/L


2009. júl. 31. 20:19
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem neked ha mindenkeppen endurot szeretnel vegyel egy Yamaha dt 50es ;)
2009. júl. 31. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szia! Gondolom elírtad, és 17/L vagy, ha jövőre lessz B-s jogsid... De ez nem lényeg. Valami kis enduro szerintem tökéletes lenne erre a célra! A crossmocitól kicsit külömbörzik. (lámpák, nagyobb rugóút, magasság) Szerintem vagy egy kis endurot vagy egy jó simsont vegyél, ezekre a célokra mindkettő tökéletes, csak az ár a külömbség. Gondolom komolyabb terepre nem kell... 15f
2009. júl. 31. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogyan lesz meg jövő nyáron a jogosítványod, de ez legyen a te titkod.

Jól tudod, az endurók a krosszmotorok utcai közlekedésre alkalmas változatai. Eleinte csak annyiban különböztek tőlük, hogy voltak rajtuk KRESZ-tartozékok, mostanra az endurók a krosszoktól élesebben elváltak: inkább a hosszabb endurófutamokra valók, huzamosabb ideig lehet rajtuk motorozni, nem csak a krosszfutamok huszonegynéhány percét lehet rajtuk egyhuzamban kibírni, de röpködni, árkon-bokron száguldozni nem lehet vele olyan szédítő tempóban (ennek ellenére a terepet jól bírják). Szerintem egy 50-es enduróval nagyon jól ki leszel békülve.

2009. júl. 31. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
70%

Hayabusa Turbo:)


[link]

2009. júl. 31. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
jaj-jaj, nem B-t akartam, de pont jól írtam el :) M-re gondoltam, de mindegy, mert mindkettővel ugyan olyan motort tudok vezetni :)
2009. júl. 31. 21:12
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem egy suzuki rmx 50-et vegyél nekem az van és nagyon megbízható és jó motor
2009. júl. 31. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
58%
Jó moci az rmx, viszont árához képest elég gyengécske, hamar kinövi az ember. 15f
2009. aug. 1. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!