Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nemzetközi kamionozáshoz...

Nemzetközi kamionozáshoz mindenképp kell gki vizsga?

Figyelt kérdés

aztírják kötelező megszerezni, de ezt a papírt, külföldön, vagy mo-n kérhetik? vagy szokták kérni?

valakinek tapasztalat?



2012. szept. 18. 14:36
 1/7 anonim ***** válasza:

Igen mindenképp.

De belföldizéshez is kell..

A rendőr 100-e Ft re büntet ha kéri és nincs /alkalmanként.

2012. szept. 18. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

aztaqurva....:/

basszus, akkor még arra is kell pénz...áhhlassan egy éve huzodik a kamionos jogsim, és csak nyeli a pénzt, ráadásul nem is keresek, szal csak emgtakarításaimből, meg családom ad rá..:/

2012. szept. 18. 14:40
 3/7 anonim ***** válasza:
tudod, ez ilyen, de ezt elötte is már tudni lehetett :)
2012. szept. 18. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
jo csak hitegettek mindig, hogy majd meg meglezs ez meg ígymegúgy....én elhittem..hát hiba volt..:/
2012. szept. 18. 17:37
 5/7 anonim ***** válasza:
Magyarországon ez már csak így megy... mindenki hiteget mindenkit. Nekem is a motoros jogsinál hitegettek h így meg lesz meg úgy. Persze h meg lett csak az a nem mindegy h mennyiből... A kamion meg ugye még rosszabb mert nem csak egy vizsgád van és azt is nagyon eltudják húzni mint a rétes tésztát, pláne ha többször megbuktatnak. A vizsgák nem tudom hogy drágábbak-e vagy nem, de mivel ez valakinek a munkájához is kellene ezért elég kellemtelen tud lenni :S A kérdésre válaszolva én úgy tudom h kötelező úgy mint a PÁV.
2012. szept. 18. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A gki kártyát belföldön a kpm emberei illetve a vámosok kérik, abban az esetben, ha nemzetközi fuvarban vagy. Belföldön egyelőre nem kell 2013 év végéig, ha van belföldi árufuvarozóid. Ha nemzetközibe mész, max a határon kérik a vámosok. Ha nincs, az gáz, 100ezer helyszínen.

Ha nemzetközizni szeretnél, akkor jobb, ha levizsgázol gki-ból, mert állítólag már a kinti hatóságok is kérik. Igaz, tőlem még nem kérték.

2012. szept. 28. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
igen..én is ezt hallottam rutinos kamionosoktól, hogy 15 éve kaminozik a srác, és basszus, egyetlen egyszer sem kérték neki sehol sem..:/ mikorkezdte akkor kiváltotta 5 évre, de azóta le se sz@rja, meg sem ujította, semmi, soha senmki nem is kérte tőőle...
2012. szept. 30. 13:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!