Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vettem klímatisztító aerosolt,...

Vettem klímatisztító aerosolt, de ha használom a fűtő részét is kitisztítja a randszernek, vagy csak a klímás részt?

Figyelt kérdés

Büdös,dohos szagot áraszt a klímám,mostanában már a fűtésnél is,sőt ha nincs bekapcsolva az eggyik sem,akkor is enyhén lehet érezni a szagot.

Tehát minden járatot kikéne tisztítania,de amíg megy az aerosol,addig nem lehet kinyitni a kocsit,így viszont nem tudom az összes járatot bekapcsolni,pl. a szélvédő felőli nyílást,vagy ennek semmi köze hozzá,ígyis úgyis kitisztít minden járatot?


Választ előre is köszönöm,még nem volt tapasztalatom ilyen klíma tisztítással(nem rég vettem a kocsit és már ilyen volt,mert az előző tulaj nem használta).



2012. szept. 15. 17:40
 1/2 anonim ***** válasza:
52%

Ezek az aerosolok SEMMIT nem érnek.

Én is kipróbáltam, egyenlő a nullával a hatásuk. Miért? Mert a hűtő és a fűtő radiátor is úgy néz ki mint a kocsi elején a vízhűtőborda, csak sűrűbb lamellákkal.

Ezek közé az évek alatt beül a sok por és ez a klíma résznél ráadásul nedves is. Az összes szellőzőjáratba lerakódik vastagon a por. És szerinted ezt egy spré nyomtalanul kitisztítja? Nem. Én vettem a fáradságot és egy nap alatt műszerfal leszerel, mindent kifújtam kompresszorral, szivaccsal áttöröltem a járatokat és azóta (két éve) semmi szaga. Még annyi hogy mielőtt leállítom a kocsit, előtte már 5 perccel kikapcsolom a klímát hogy kiszellőzzön, elpárologjon a jég.

2012. szept. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Kopasz555 ***** válasza:
Elöször is nem a szellöző járatokbó jön a bűz hanem az elpárologtatóból azaz a klímaradiátor alatti csepvízkifolyó gombásodik be. Ha a szellőző járatot fújod be halotnak a csók. Közvetlenül az elpárologtatóra kell fújni a habot. A pollenszűröt vedd ki mert nem ér semmit az egész. Fordulj olyanhoz aki ért hozzá és ne vedd ki a műszerfalat! De ha semmi sem segít ez a végső megoldás.
2012. szept. 16. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!