Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Golf2 1.6TD motorra rá lehet...

Golf2 1.6TD motorra rá lehet rakni a gyári intercoolert?

Figyelt kérdés
Úgy értem, van 1.6TD és 1.6TDi, és nekem egy sima 70 lóerős gtd van, de most tudnék gyári intercoolert, és az érdekelne főleg hogy a motor elbírja, vagy vannak különbségek a két motor között az intercooleren kívül is?
2012. szept. 14. 21:03
 1/10 anonim ***** válasza:

"főleg hogy a motor elbírja"

Mi az , hogy a motor elbírja??? :)

2012. szept. 14. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
igen, rá lehet...
2012. szept. 14. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Mivel gyárilag a GTD motoron nincs intercooler, semmilyen.

Azért érdekelt, hogy a gyárban úgy rakták össze hogy elbírják-e a motoralkatrészek a nagyobb teljesítményt.

2012. szept. 15. 10:23
 4/10 anonim ***** válasza:
a nagyobb teljesítmény az max 10 lóerő...ugyanaz a 2 motor, ekkora többlet teljesítményre nem fognak új hajtókarokat stb. mérezetni...
2012. szept. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Értem, mert én majd úgy akarom a coolert elhelyezni hogy ne fent legyen, hanem a lökhárítónál lentebb, hogy kapja a levegőt jobban, és a csöveket is úgy elvezetni.

Ez mennyire változtat a teljesítményen, hogy lent jobban kap hűtést (levegőt) míg fent ahol gyárilag van nem nagyon, és a meleg is alulról érinti.

2012. szept. 15. 14:46
 6/10 anonim ***** válasza:

Ilyen szinten semennyire, nekem közvetlen a klíma hűtő és a vízhűtő között van. Nyilván egy komolyabb 4-5-600 lovas versenytechnikánál már számít az a +/- néhány fok is.

Ha dobsz rá intercoolert,de nem piszkálsz az adagolón és a turbónyomáson, akkor szerintem még 10 lovat sem fog dobni rajta. Ezért kérdeztem, hogy mi az hogy bírja. :)

2012. szept. 15. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Hát, az a lényeg hogy legalább 10 plusz lóerőt kapjak, mert ismerősömnek intercooleres változat van és az észrevehetően jobban gyorsul mint a cooler nélküli, ha forma-forma lesz a kettő akkor elégedett leszek vele.
2012. szept. 15. 18:20
 8/10 anonim ***** válasza:

Lehet az ő motorjában a turbó is más ( pl az övé biztosan Garrett a tied lehet KKK is). Valszeg az adagolója is máshogy van beállítva.


Az intercooler gyakorlatilag lehűti a töltőlevegőt, és a hidegebb levegőnek nagyobb a sűrűsége>több benne az oxigén. De ahhoz , hogy jobban menjen a verda, a több oxigénhez több gázolaj is kell(meg valamival magasabb töltőnyomás is szerintem). Teccikérteni? Ha most nincs üzemanyagtöbbleted ( értsd : most kormolás- és füstölésmentes a motorod ) akkor önmagától a "több" levegőtől nem lesz +10 lóerőd.

De ez csak az én véleményem.

2012. szept. 15. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Teljesen érthető amit írtál, ezzekkel én is tisztában vagyok, szerintem évjárattól függ hogy milyen a turbó és az adagoló. Úgy akarom csinálni hogy jó legyen. Ahogy rá kerül az intercooler az adagoló is állítva lesz, aztán majd kiderül hogy szükséges-e a turbót is állítani.
2012. szept. 15. 21:34
 10/10 anonim ***** válasza:

"szerintem évjárattól függ hogy milyen a turbó és az adagoló"

Nem, az 59kW-osban csak Garrettel készült, az 51-es meg ami épp jutott rá :)

[link]


Ha elviszed valami VW fanatikus szerelőhöz, ő lehet intercooler nélkül is kicsiholná neked azt a +10 lovat.

2012. szept. 15. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!