Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mekkora ékszíj kell az 50ccm-e...

Gorba kérdése:

Mekkora ékszíj kell az 50ccm-es Keeway Hurricane-ba?

Figyelt kérdés
Mindenhol azt találom, hogy 17x788-as méretű kell bele, de leszedtem az oldal deknit és abban gyárilag! 16,6x792-es van. Szeretném lecserélni, de nem tudom, hogy milyet vegyek.

2012. szept. 11. 20:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ugyanaz kell bele, mint mindegyik rövid Minarelli blokkba (meg annak másolatába) tehát: Méret: 792 x 16,6 . A másik mérettel talán egy leheletnyivel nagyobb végsebességed lenne, mivel szélesebb a szíj, magasabbra felmegy a variátoron. De én gyári méretet venném bele.
2012. szept. 11. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
De ha nem kapom a gyárit csak a másikat azt is feltudom majd tenni?
2012. szept. 11. 21:19
 3/15 anonim ***** válasza:
Fel, de jobban ki kell hézagolni a variátort. De amúgy kapni, sok webáruházban is, pl egümotors, scooterracing stb stb stb házhoz viszik neked.
2012. szept. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Nos az első problémám az, hogy a benne lévő gyári! szíj 16,6x792-es méretü, de több találatot találtam neten a 17x788-as méretű szíjra, ha ehez a típshoz kerestem méretet. Nos, egy másik fórumos javaslatára a gyárit, tehát a 792-es méretüt vette bele. Lecseréltem de amikor megyek vele remeg, rezeg az egész motor. Utána olvastam és azt írták, hogy ez akkor lehetséges, ha túl hosszú, laza a szíj, amit nem teljesen értek, mert visszatettem az ugyancsak 792-es régi szíjat, ami ugye már valószínüleg megvan nyúlva és nem remeg a motor.

Valaki tudja, hogy milyen szíj is kell akkor bele és miért remeghetett a motor?! Illetve egy másik kérdés, hogy pontosan milyen tipusú gyertya kell bele?

2012. szept. 12. 19:34
 5/15 A kérdező kommentje:
Az előzőt idéztem, a "másik" fórumos, az az itt hozzászóló.
2012. szept. 12. 19:38
 6/15 anonim ***** válasza:
Kizártnak tartom, hogy attól remeg a motor, hogy rövidebb egy icipicit a szíj a másik méretnél, hiszen folyamatos áttételváltozás van, amikor a variátoron elindul a kúpon felfelé nagyobb áttételhez, akkor hátul szépen lemegy kis áttételre. Hogy ettől hátul pl hamarabb megy le, nem lehet gond! Ez nem okozhatja. Minden sebességtartományban rezeg? Mert a régi nem csak megnyúlt, hanem szélessége csökkent, emiatt a variátoron pl lentebbről indul, ezt kell az újnál hézagolással beállítani. Mérd meg a régi szélességét tolómérővel.
2012. szept. 12. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Minden fordulaton, sebességnél remeg. A régi mérete 16,6, ez most 14,8-15 között van. De miért kéne beállítanom? Amikor új volt akkor is egy ilyen mérettű szíj volt rajta, és azóta nem volt hézagolva vagy bármi. Visszatettem a régit és nem remeg...
2012. szept. 12. 20:00
 8/15 A kérdező kommentje:
Jah, van egy db hézagoló gyűrű benne, esetleg ezt kéne kivennem? De amúgy visszavinném ezt a szíjat, mert sztem nem ez a jó méret, bár méret ügyben már teljesen össze vagyok zavarodva...
2012. szept. 12. 20:02
 9/15 anonim ***** válasza:
Hogyan lehet a régi szélessége 16,6 az újnak meg kisebb? Ha egyszer ugyanolyat vettél.
2012. szept. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
JAh , hogy már annyi. Akkor valóban cserés volt már, mert 15,4mm nél kell cserélni. Méret meg , hogyan lehet rossz, ha gyárilag ekkora van benne?
2012. szept. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!