Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Suzuki Splash vagy Skoda Citigo?

Suzuki Splash vagy Skoda Citigo?

Figyelt kérdés

Tiszteletem!


Autó vásárlás előtt állok, fő a fejem nem tudok dönteni az alábbi autók között. Hetek óta gyűjtöm az infókat mindenféle szak oldalakról. III. kerületi lakosként itt a legoptimálisabb nekem a vásárlás. Főként városi kis autót keresek, ritkán mozgok autópályán. A fenntartás és a fogyasztás lényeges szempont. Másod magammal közlekedek maximum. És mindenkép új autót szeretnék, nem bízom a másodkézből! A válaszokat előre is köszönöm!

Az első választott egy Suzuki Splash 1.2 GLX:

[link]

A második választottam egy Skoda Citigo 1.0 Ambition

[link]



2012. szept. 11. 11:04
 1/8 anonim ***** válasza:
szia! én a splasht venném de mindenképp a 1.2-est az 1.0 es az gyenge splash vezettem és nekem nagyon bejött nagyon jól kézreál meg szerintem szebb is mint a skoda fogyasztása városba 6-7 között lehetett a 1.2 es 86 lovas nak:)
2012. szept. 11. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Tesztautót semmiképp ne vegyél, az nem csak hogy zsákbamacska, mint a használt autó, hanem tuti hulladék. A sok béna vásárló elégeti a kuplungot, az önjelölt versenyzők meg hidegen pörgetik. A szalonautó már meggondolandó, bár szerintem 2-300-zal drágábban megkapnád ugyanazt újonnan is. Azt neked kell eldönteni, megér-e annyit, hogy te fingasz bele először. :)
2012. szept. 11. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Suzuki.Szerintem sokkal szebb és megbízatóbb technika .Ha úgyis max ketten utaztok a csomagtér kisebb mérete is lényegtelen mert le lehet hajtani az ülést.
2012. szept. 11. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez pont az a kategória, amit használtan kéne venni. Suzukik ezreit adták vissza a bankoknak minimális Km-re, és adják is a mai napig. Suzukikat visszatekerni nem szoktak, mert nincs annyi km bennük, hogy érdemes legyen, innentől kezdve már csak a törés lehet a gond, arra meg viszel egy szakértőt. Az új árának pont feléért vehetsz jó Suzukit, és soha nem kell rá többet költened.
2012. szept. 11. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Hmmm.. érdekes, egy picit inkább a skoda felé húz a szívem, de a puszta számok a suzukit igazolják!
2012. szept. 11. 12:51
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Igazából ha minden nap úgy ülsz bele a Suzukiba hogy bárcsak inkább a Skodat vettem volna mert az jobban tetszik ,akkor megette a fene az egészet ,kár kiadni azt a sok pénzt.A kocsivásárlás valamilyen szinten érzelmi döntés is .Egyik kocsival sem lehet nagyot hibázni főleg újonnan garanciával.
2012. szept. 11. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem rengeteg sok hasznos infót kaptál. De a választás a te kezedben van. Ahogy már írták is, új autónál tök mindegy melyiket veszed, az a lényeg, hogy mennyire törődsz vele, és hogyan szervizeled. Igaz ugyan, hogy az alkatrész árak a Suzukinál kedvezőbbek. Legalább is ez a régebbi modellekre igaz, az újabbakra mint pl.: Splash, Alto, SX4...stb, nem tudom, hogy mennyire vonatkozik. Azért egy Splash mégsem olyan tucatautó, mint egy régi Swift. De ha kíméletesen bánsz vele, akkor mind a 2 megfogja hálálni.

Ha most csak a márkát nézem, akkor a Suzukira voksolnék. A motorja erősebb és strapabíróbb. Viszont így, hogy figyelembe vettem a te igényeidet és megnéztem a 2 kocsit, már inkább a Skoda felé billenne a mérleg nyelve. Íme az én érveim:


Suzuki:

-5 ajtós. Lehet, hogy most azt mondod, hogy max. csak ketten fogtok utazni, de sohasem tudni, hogy idővel majd mi jön közbe. Szerintem egyszerűbb és gyorsabb kinyitni egy ajtót, mint az ülésekkel bohóckodni.

-Erősebb a motorja. Viszont, ha tényleg csak ketten mennétek, és döntően városi kocsi lenne, akkor a kisebb motorú Skoda is bőven megtenné.


Skoda

-150Ezerrel olcsóbb. Annyiból már bőven kijön az átírási költség.

-Több benne a felszereltség és több garanciát adnak rá.

-A splash-hez képest sokkal jobban néz ki a belseje.


Sikeres vásárlást kívánok. :)

2012. szept. 11. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen, tényleg sok hasznos dolog hangozz el, köszönöm még egyszer! A döntés természetesen az enyém! :) Azt hiszem még egyszer megpróbálok 1-1 tesztvezetést kicsikarni és utána döntök! üdv.
2012. szept. 12. 09:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!