Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tudnál segíteni motoros jogsi...

Tudnál segíteni motoros jogsi kérdésben?

Figyelt kérdés
A helyzet-számomra-kicsit bonyolult. Szóval... 16 éves vagyok, Pesti lakos, és szeretnék középiskolába motorral(robogóval) járni. Több kérdésem is volna, amennyiben válaszolnátok is rá :) First... 16 évesen tudtommal csak 50 ccm3 alatt lehet jogosítványom. Ez a jogosítvány felhatalmaz arra hogy használatba vegyem a régi kettes utat? Azthiszem hogy az új kettesen nem mehetnék vele, de javítsatok ki ha tévedek :) Melyik volna az a robogó, amit a legolcsóbban tudnék megúszni(anyagi hátterem nem a legjobb, de ebbe most nem folynék bele, mert nem ez a lényeg), valamint a jogosítvány letételéhez mik szükségesek? GOndolom egészségügyi vizsga, Kresz vizsga stb, de ezeken kívül van-e még más is? Cakkumpakk az egész a lehető legolcsóbban mennyi lenne? Valamint még az is érdekelne, hogy egy robogó átlagosan mennyit fogyaszt, mert azért gondoltam, hogy robogó, mert azzal jobban megérné, mint havi több ezerért venni a Budapest, és MÁV bérletet. Lehet drága a jogsi, de az mindenképp kellene. Ha valami fontosat kihagytam akkor kérlek Titeket, azt is írjátok meg! :) Bocsi hogy ennyire hosszúra sikeredett, de nem szeretnék tudatlanul belevágni.

2012. szept. 7. 15:15
 1/5 anonim ***** válasza:
160-170e Ft-ra biztos kijön mindennel együtt - és szerintem alulbecsültem. A mindent úgy értem, hogy jogsi 80e, maga a plasztiklap 4e talán, orvosi vizsgálat 6e, robogó min. 50e, de még akkor is előfordulhat, hogy valami bontószökevényt veszel meg. Bukó 15e minimum, ha főúton is akarod használni, kötelező biztosítás kb 3-5e Ft évente. Plusz valami alkatrészt rögtön cserélni kell egy használt robogón, szóval 20e-t különíts el rá, az bőven elég. Ja, és a robogó nem csak benzint, hanem olajat is fogyaszt (általban kétüteműek ugyanis). 2,5 l-nél nem nagyon esznek többet, ha ép ésszel vezeted. Ezekkel számolj szerintem.
2012. szept. 7. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem kismotoros jogsihoz nem kellett orvosi vizsgálat. Bukósisakot 7500 forintért vettem. Kötelező biztosítás simsonra nekem 4ezer ft/év (K&H). Fogyasztás kb 2,5L.
2012. szept. 7. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

16 évesen levizsgázhatsz A1-re, és értelemszerűen azzal vezethetsz 50-es robogót is!

A utakat nem jogosítvány, hanem jármű alapján veheted igénybe, de a régi 2-est segédmotoros kerékpárral nyugodtan használhatod! Az új 2-est pedig azért nem, mert nem szabad autóútra és autópályára ráhajtani olyan járművel, aminek a sebessége nem éri el a 60 km/h-t!

Az A1-el vezethetsz 125 cm3-es max. 11 kW-os motort, azzal már mehetsz az új 2-esen is!

:)


Az M kategóriához nem kell orvosi, csak 10 évente kell megújítani, ezért olcsóbb a "fenntartása".

2012. szept. 7. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
És az A1 jogosítvány(gépjárművet leszámítva) mindennel együtt mennyi?
2012. szept. 8. 10:26
 5/5 anonim ***** válasza:

Ez egy Budapesti Autósiskola ára hogy melyik az reklám miatt nem írhatom ki max priviben! :)



A1 - Max. 125 cm3 hengerűrtartalmú motorkerékpár


Következő tanfolyam kezdődik: 2012-09-10

Vizsga várható időpontja: 2012-09-26


Beiratkozás előfeltételei:

15 és fél éves életkor (felső korhatár nincs)

Orvosi alkalmassági vélemény (iskolánk üzemorvosa rendelkezésre áll)

minimum 8 általános iskolai végzettség

Tanfolyamainkat egész évben folyamatosan indítjuk. Az elméleti szakasz 2 hét alatt elvégezhető. A foglalkozások hétköznapokon 17.00.-kor kezdődnek. Igényelhető ú.n. egyéni képzés is, ahol a konzultációk időpontjait az elméleti oktatóval személyesen lehet megbeszélni.

Gyakorlati oktatásra sikeres KRESZ vizsga után lehet jelentkezni. Minden év november 15.-től március 15.-ig a gyakorlati oktatás és vizsgáztatás szünetel. Iskolánk rendelkezik motorkerékpár szimulátorral, mellyel a téli hónapokban is gyakorolható a motorozás.


A tanfolyam ára:

Elmélet: 25.000.-Ft

Gyakorlat: 32.400.-Ft

Vizsgadíjak : 20.300.-Ft,

Elsősegélynyújtó-tanfolyam: 10.000.-Ft

Elsősegélyvizsga: 6.500.-Ft


Az elsősegélynyújtó tanfolyam és vizsga nem szükséges, ha a jelentkezőnek már van vezetői engedélye más kategóriára, és azt 1984.01.01. után szerezte.

A befizetés történhet részletben is.


Amennyiben a jelentkező elmúlt már 17 éves és rendelkezik B kategóriás jogosítvánnyal, akkor az A1 kategóriás vezetői engedélyt jelentősen csökkentett óraszámú tanfolyam elvégzésével is meg lehet szerezni. Kresz és gyakorlati vizsgára ebben az esetben is szükség van, de az oktatás összesen 5 órát vesz igénybe ( elmélet+gyakorlat)


A teljes tanfolyami és vizsgadíj összesen csak 35.000.-Ft.

2012. szept. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!