Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Na most akkor külföldi kocsit,...

Na most akkor külföldi kocsit, hogy Magyarországon forgalomba helyezzek mennyibe is kerül?

Figyelt kérdés

mindenki mond itt kéket zöldet, hogy nem éri meg behozni, mert ideiglenes rendszám kell meg stb stb....

DE!

Utánanéztem, és neten azt írja egy ilyen oldal, hogy mivel únióba vagyunk, nem kell ideiglenes rendszám, tehát x ideig német, vagy osztrák rendszámmal ( meg bármilyen únióbélivel persze ) is közlekedhet az autó.

Reg adót meg pont idéntől csökkentették jelentősen, tehát egy euro 3 as 2003 as kocsira dízelre, a kalkulátor szerint kb 200 ezer ft. és ugye itt már nem kell átírás meg semmi, mert a saját nevedre regisztrálod a kocsit, és kész.

miylen költségek vannak még?

gondolom kell magyar műszaki, az egy 20 as, törzskönyv, eredetivizsga...

mi még?

aki tud segítsen, és ha tévedésbe vagyok szóljon...

köszi.



2012. szept. 5. 13:09
 1/2 Atko válasza:

Szia nem kell átirni a nevedre a kocsit mert te leszel az első tulajdonosa M.o-on. Először el kell vinned a kocsit a közlekedési hatósághoz ahol vizsgáztatnak ott kiállitják a kocsi műszaki adatlapját ez 39 000 párszáz forint és ez mindent magába foglal amit a vizsga adhat. Ezután elmész a vám és pénzügy örséghez ahol 1-2 ora hossza alatt elintézik a papirokat és adnak egy csekket amit ők kikalkuláltak regadó dijjat.Ezzel elmész a postára befizeted utána vissza kell menni bemutatni és megkapod a papirokat. A papirokkal elmész egy biztositohoz akik kiadnak neked egy ideiglenes biztositást a kocsira ha megvan akkor lehet menni az okmány irodába ahol rendszámot kapsz és forgalmit stb stb ennek az ára 24 000 forint körül állt meg nekem. A regadót meg kalkulátorba tudod kiszámolni hogy mennyi lesz. [link]

[link]

2012. szept. 6. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi szépen :)))
2012. szept. 6. 20:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!