Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vissza van tekerve a kilóméter...

Vissza van tekerve a kilóméteróra?

Figyelt kérdés
Az oké, hogy a kocsi állapotát kell nézni. De van valami határ hogy ennyi idős kocsi ennyi km-rel biztos kamu? Esetleg mely típusokat szokták visszapörgetni, melyeket nem? Van még ilyen - meg tudják csinálni? köszi!
2009. júl. 27. 10:05
 1/10 anonim ***** válasza:

1 ami ~biztos~:


A kocsi 5-6-7 éves korában közelíti meg a 100.000 km-t.

Az első nagy servis ideje


10 éves kocsiban nem lehet 140.000 km!


Ennyit tok mondani.

2009. júl. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nagypapám 8éves kocsijában 3200km volt. De ez egy dolog. Ha első tulajtól vásárolsz akkor irasd be az adásvételi szerződésbe, hogy ennyi km van benne és ha vissza volt tekerve akkor tucc visszakövetelni pénzt. Én legalábbis ezt hallottam egypár fórumon.

Nézd meg a kormányt, a véltót, az üléseket mennyire kopott. Ebből azért lehet következtetni.

2009. júl. 27. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!
2009. júl. 27. 14:21
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Na és? Az enyémben 35 év alatt van 55000 km. Előfordul az is.

Ami érdemes megnézni, az a kormánykerék. Ha fényes, akkor a futásteljesítmény 100.000 km feletti. A pedálok és a váltógomb filléres vackok, cserélni se nagy művészet őket, ezért az eladók gyakran kerítenek helyettük újszerűeket. A kormány viszont macerás, főleg, ha légzsák van benne. A gumik DOT-száma is árulkodik: 50-60 ezer km alatt fogy el egy garnitúra gumi, ha tehát a 30 ezer kilométeres autón jóval újabb gumik vannak, mint mikor az autó készült, akkor valami nem stimmel. A kiült, kiteknősödött ülés hatszámjegyű futásteljesítményre vall (érdemes megnézni az anyósülést is, ugyanis az egyszerűbb ülésállító szerkezettel rendelkező autókon van, hogy megcserélik a két első ülést).

2009. júl. 27. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm.

Nem is tudom, hogy ilyen mazsola, mint én beleválaszthat-e egy jó kocsiba. Nem baj, próbálok minden hájjal megkent lenni.

Mégegyszer köszönöm!

2009. júl. 27. 19:39
 6/10 anonim válasza:

Az első válasz írójának:

Ezzel tulajdonképpen magadnak mondasz ellent. Ha mondjuk 7 évesen futja meg a 100 e km-t, akkor 100/7=14,28, azaz ennyit fut átlagosan évente, vagyis 10 éves koráig még 3x14,28=42,85 km-t megy, és akkor hol is tartunk...?

Amúgy minden relatív. Van, aki wc-re is kocsival jár, vkinek csak a garázsban tölti ki a helyet. Én 10 évesen vettem a kocsimat és 165e km volt benne. Sztem ez reális. Én viszont 2 év alatt csak 7500-at tettem bele.

2009. júl. 27. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
150 ezer és 200 ezer között írják a hirdetők a 10 év körülieket.
2009. júl. 27. 22:11
 8/10 A kérdező kommentje:
Anyám autója most 10 éves és 103 ezer van benne. Mondjuk az benzines. Ez évi 10 ezer km. Akkor, aki diesel-t vesz az fix, hogy sokkal többet nyüstöli...?
2009. júl. 27. 22:14
 9/10 A kérdező kommentje:
Az utolsó válaszadótól kérdezem, hogy az a kocsi, amit 165 ezerrel vett, az milyen volt - és meg van-e vele elégedve? köszi.
2009. júl. 27. 22:25
 10/10 anonim ***** válasza:

Én vagyok az 1. válasz adó.

De azt is érdemes megnézni hogy a váltón a bőr vagy az anyag mennyire van kikopva az azt jelenti hogy mennyit váltottak vele. De a hengereket is érdemes megnézni nem csak a motor külső állapotát mert azt le is lehet mosni egy ember meg a hengereket nagyon ritkán mossa meg XD főleg aki elad egy autót mert számít arra hogy csak a motor külsejét nézi és nem a hengereket. Amúgy a kocsi belselyét is érdemes szemügyre venni. Igaz nincs sok haszna de ha az ülések alját megnézed sok minden kiderül!

2009. júl. 29. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!