Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kocsit megakarok tartani...

Roli666 kérdése:

Kocsit megakarok tartani alkatrésznek, de ki szeretném vonatni forgalomból, hogyan tudom ezt megoldani?

Figyelt kérdés
2012. aug. 29. 06:59
 1/5 anonim ***** válasza:
48%
Ami kell belőle azt kiszereled, a maradékot meg -igazolás ellenében- leadod a bontóban!
2012. aug. 29. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Bemész az okmányirodába (miután kértél időpontot), beviszed mindkét rendszámot és a forgalmit és leadod, mondod hogy ki akarod vonatni végleg a forgalomból a kocsidat.
2012. aug. 29. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
az nem olyan könnyű ,hogy bemész azt kivonatod mert hogy végleg kivonják az okmányirodában kell nekik bontási átvételi igazolás amit akkor kapsz ha beviszed a bontóba a kocsit , és mivel alkatrésznek kell ezt nem lehet megcsinálni , de 1 x olvastam egy kis kapuról de most nem tudom hol majd megkeresem
2012. aug. 29. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

megtaláltam :

" Ha az autót külföldi személynek eladod, akkor az adásvételivel be kell sétálni okmányirodába, plusz rendszám, törzskönyv, forgalmi, és 2300- FT illetékért kivonják a magyarországi rendszerből. Innentől kezdve elvileg a külföldi személynek kell bemennie a saját okmányirodájába, hogy ott, külföldön üzembe helyezze a jogszabályok szerinti terheknek megfelelően. Ha ezt nem teszi meg, akkor nincs sehol rendszerben az autó, ergo bármit csinálhatsz vele.

Ha félsz, hogy valaki rákérdez miért van az a (roncs) az udvarodban, erre az esetre érdemes egy kölcsönadási szerződést is írni az "új", külföldi tulajdonossal. Így az igazolást végző személy ha pattog, akkor is meg tudod mutatni a hivatalosa papírt, és alváz/motorszám alapján le tudja ellenőrizni, hogy nem lopott az autó, hanem az új tulaj adta oda.


Átmeneti kivonást lehet kérni 4 esetben: jármű ellopása, külföldön történő letelepedés vagy tartós külföldi tartózkodás; jármű külföldre történő értékesítése; jármű muzeális előminősítése esetén. Az átmeneti időszakra történő forgalomból kivonás esetén a kivonás kezdő napjától számított 10 évet követően "véglegesen kivont" státuszba kerül a jármű - ha ezen időtartam alatt nem kezdeményezték ismételt forgalomba helyezését.


És itt a lényeg. Külföldi személy megveszi, adásvételivel be okmányiroda, plusz rendszám, törzskönyv, forgalmi lead. Illeték 2300 Ft. Innentől a vevőnek van 10 éve hogy kint bejelentse és forgalomba helyezze. Ha nem történik meg, akkor végleg törlődik a rendszerből. Szóval az adásvételis dolognak működnie kell. Szlovák barát van, törvényes az egész. "

2012. aug. 29. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Szabó István24 válasza:
én át veszem az autot egy adásvételivel ami meg kell ki szereled!!
2013. okt. 1. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!