Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fontos! Van egy vw sharanunk....

Fontos! Van egy vw sharanunk. Elfejetettük a vezérmüszíjjat. 90000km kell cserélni.182000km van benne. Mennyire "veszélyes"még így pár napot autózni?

Figyelt kérdés

Jövöhét pénteken van csak a szervízben hely.

Nekem addíg dolgoznom kellene mennem.Ez napi 26 kmt jelent.


2012. aug. 22. 18:41
 1/9 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon veszélyes. Egyéb szerviz? Maszek szerelő?

Egy autószerelő(!) ismerősömnek szakadt el a BMV-jén a a futásteljesítmény elérése után rögtön. És ez nem vicc, szerelő létére ő volt a legjobban meglepődve. Bár ha jól tudom pont a VW-nél van az hogy adnak a szíj kinézetére is. Tehát ha jól néz ki (nem repedezett stb), akkor még azt mondják a tulajnak hogy hajrá. Számít a vezetési stílus is asszem. Ha nem akarod máshová vinni az autót (bár szerintem az volna a jó megoldás) akkor ha elérhető (megnézhető) helyen van a szíj, nézd meg hogy hogy néz ki. Aztán attól függően majd meglátod.

Üdv.

2012. aug. 22. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Vagy elszakad..vagy nem. ezt a jó isten sem mondja meg neked látatlanban.

Ha lehet ne pörgesd (kíméld),és ne durva motor fékezz,mert ha elszakad ez a szíj akkor sokba fog kerülni.

Igyekezz a szervizbe vele,és vedd úgy hogy most le vagy cseszve,mert nem az utsó pillanatban kell rimánkodni hogy veszélyes-e még menni vele.

2012. aug. 22. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 waland ***** válasza:
Egyébként ez remek bizonyíték arra, hogy a komolyabb gyártók mennyire komolyan veszik a túlbiztosítást. Azt a vezérműszíjat én kiraknám a falra emlékeztetőül.
2012. aug. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nem úgy kell érteni,hogy még nem volt vezérmüszíj csere....

Most lett "elfelejtve"A 2.csere.Remélem jövö péntekig nem történik semmi baja az autónak......

2012. aug. 23. 14:31
 5/9 anonim ***** válasza:
Most akkor nem értem. 90 ezer helyett ment 180 ezret? Mert az nagyon, de nagyon gáz! Azonnal cseréld! De ha nem így van, akkor hogy is? Érthetően léci, mert eddig egyik verziót sem értem...:D
2012. aug. 23. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Ha "csak" 5-10 ezerrel mentél többet, az nem akkora tragédia, de ha sokkal többet akkor baj van, mert bármely pillanatban elszakadhat, és akkor azonnal több százezres a károd.
2012. aug. 23. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Èpp írtam kommentben,hogy a 2.csere lett kicsit elfeljetve...

90000nél volt csere.Most van benne 182000km.

Jövöhét péntekre van idöpont a szervízben.Komplett csere lesz.....

2012. aug. 23. 22:07
 8/9 anonim ***** válasza:

Tehát ha jól értelek akkor mindössze 2000 km-t futott túl a szíj? Mert akkor semmi baj! Az szinte semmiség.

Ezek szerint mindenki félreértett eddig.

Azt hittük a szíjnak 90 ezer a "szavatossága" de te ti 180-at mentetek vele.

Ha még mindig félreértelek, akkor kérlek ne bonyolítsuk. Írd le hogy mennyit mehet a szíj (mennyi a gyári előírása), és azt hogy ti mennyit mentetek vele.

:)

Üdv.

2012. aug. 23. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

igen,a lényeg az,hogy a szíj 2000kmt futott túl... :)

90000km a csere ideje.

Az az iagzság,hogy(nö léttemre) nem igazán értek ezekhez a dolgokhoz....

A szerelö azt mondta akkor sürgösen csere....Bármikor szakadhat.Ezért is idegeskedtem.Dolgoznom mennem kell.

Köszönöm a válaszokat.

A matrica benne van,hogy 90000nél cseréltek.

2012. aug. 24. 06:59

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!