Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Új autó bejáratásakor mire...

Új autó bejáratásakor mire kell figyelni?

Figyelt kérdés
Most vettünk egy új Suzuki Sx4-et, és hogy kell bejáratni, mire kell figyelni, és kb. meddig kell tartania ennek a "beszoktatós stílusnak"?
2012. aug. 14. 23:40
 1/6 anonim ***** válasza:

Ne túráztasd mikor beindítottad. Pár percig csak hagy járjon alapjáraton a motor. Meg mikor elindúltok vele hideg motorral pl reggel ne terheljétek a motort ne pörgessétek.

ha bemelegedett rendesen akkor már elpusztíthatatlan.

2012. aug. 15. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
túl alacsony fordulat sem jó ám neki 2000-3500 között használtam mikor új volt
2012. aug. 15. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mit az előző kettő ír, az nem csak vadi új autóra érvényes szerintem.


Ne hajtsd túl! Ne padlózd le a gázpedált, de ne is válts fel 50-nél a legmagasabb fokozatba.

2012. aug. 15. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Menj fel az autópályára és vezess 100-120 között VÁLTOZÓ sebességgel. És amíg eljutsz oda addig se erőltesd a motort, 2000-3000 között használd, ne 50-nél ötösben, ahogy a sok műszaki antitalentum szokta...
2012. aug. 15. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Soha nem kapcsoltam még autót 5-ösbe 50-nél. Nem is gondoltam eddig, hogy van olyan ember, aki igen.


Oké, hogy a bejáratás alatt 100-120 max., de ez meddig tart? Az első 1000km-ig?

Mikortól tudom majd kipróbálni, az SX4 képességeit? (1,6-os motor, 11 sec-es gyorsulás, akár 180-as sebesség...német autópályán?)

2012. aug. 16. 07:40
 6/6 anonim ***** válasza:
Első 10000 km alatt nem forszíroznám a dolgot. Minden motor érzékeny a bejáratásra, ha az elején hajtva van örökké szar lesz, zabáni fogja az olajat, stb. Ha kíméled, akkor később ármit csinálsz vele, nem lehet tönkretenni.
2012. aug. 16. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!