Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Honnan folyik az olaj? Mazda 323

Honnan folyik az olaj? Mazda 323

Figyelt kérdés

Van egy 13-éves Mazda 323-asom. Nemrégiben lett lecserélve benne az olaj márkaszervizben. Egyszer ahogy megmostam (csak kívül, a motorteret nem)rá másnap heccből alánéztem és láttam, hogy olajos az alja a kocsinak. Alátettem egy falapot és másnap nem volt nagy folt, olyan 3-4 csepp lehetett rajta, tehát nem folyik vészesen.

Megnéztem a nívót és bőven a full fölött van az olaj.


Tehát a következő lenne a kérdésem:

lehetséges, hogy az olajtöbblet miatt van a folyás? Hogy nyomja ki magából a fölösleget egy túlfolyószerűségen? Vagy a márkaszervizben nem lett jól meghúzva a leengedőnél? Én ezekre tippelek.



2012. aug. 9. 20:35
 1/6 anonim ***** válasza:

Azért egy márkaszervíztől elég durva hiba lenne,ha akár az olajszűrőt,akár a leeresztőcsavart nem húznák meg rendesen..


(hamár ötször annyit elkérnek egy olajcseréért,mint egy átlag szervíz)

2012. aug. 9. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 pagan ***** válasza:
szimeringeknél,vagy az olajteknő tömítésnél szokott folyni,ha nem vészes hagyd a fenébe,nekem 5 éve csepeg ,alig kell utántölteni picit,de ha vastagabb lenne a pénztárcám nyilván megcsinálnám én is
2012. aug. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 pagan ***** válasza:
vagy nem kenték meg olajjal a szűrő gumiját és azért is engedheti
2012. aug. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat. Na közbe kiderült a hiba oka. Erre is várnám a válaszokat:


Tehát megállapították, hogy a hátsó főtengely szimeringnél folyik. Akkor ti azt mondjátok nem feltétlen kell kicserélni?

Kértem árajánlatot. Azt mondták, hogy 8700 Ft ami kell bele. Meg is nyugodtam, de aztán mondta, hogy mindjárt kiszámolják, hogy mennyi lenne ez munkadíjjal. Végül ennyi: 30ezer + áfa!

Köpni nyelni nem tudtam, hogy akkor most csak a munkadíj 22ezer ft? Igaz mondták, hogy egy félnapos munka lenne kicserélni.

Vajon máshol is ilyen drága lehet ha nem márkaszervizbe viszem szerintetek?

2012. aug. 10. 16:13
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha elviszed egy normál szervízbe,tuti hogy egy huszasból kijössz!

Amit a márkaszervízek művelnek,az legalizált rablás!


Anno énis kénytelen voltam elvinni az új autómat,mert elvesztette volna a garanciát..

33 ezret(!) kértek a kampósorrúak,egy olajcseréért!

Jah,és ezvolt 2001-ben..

2012. aug. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Jah, igen ismerős a helyzet. A szüleim autójába is 2008-ban 1 "hülye" olajcseréért kértek 50ezeret!!!!! Tehát akkor ezek szerint tényleg kijönnék olcsóbban. Köszönöm a válaszokat!
2012. aug. 11. 17:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!