Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Piaggio zip 50 es Robogómat...

Piaggio zip 50 es Robogómat hogyan tudnám tuningolni?

Figyelt kérdés

Most van egy 70 es hengerem hozzá de azt mondják nem dobna sokat a motoron esetleg 5 km/h.most 50 es ez igaz hogy csak annyit adna neki?


meg kérlek segítsetek hogy miket cseréljek ki benne hogy gyors is legyen meg jól gyoruljon is köszönöm előre is a segítséget.



2012. aug. 8. 10:05
 1/6 anonim válasza:
henger,karbi,főtengely,kipuff,kuplung,variátor,görgők,stbstb.
2012. aug. 8. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

De a hengert rakjam fel akkor mert mondom nincs értelme ha nem ad neki csak 5 km/h-t


vagy adna neki többet is?

2012. aug. 8. 12:43
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom hogy robogónál, hogy van, de az én 50 es Derbi sendám airsal racing hengerszettel, elől legkisebb, hátul legnagyobb lánckerékkel 91-et megy. Ha 70-es malossi hengert vennék rá 110 körül muzsikálna.
2012. aug. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Egy 70-es hanger gyári karbival és kipufogóval valóban csak annyit dobna rajta. Hiába nagyobb a lökettérfogat, ha nem kap elég benzint (karbi) és nem tud elég gyorsan távozni az égéstermék (kipufogó). Hiába nagyobb a lökettérfogat és mondjuk kap elég benzint, ha a főtengely képtelen átadni a nagyobb teljesítményt a kihajtásra, mivel nem arra a nyomatékra lett tervezve. Hiába kapja a főtengelytől a kihajtás (variátor) a lehető legnagyobb nyomatékot, ha nem megfelelőek az áttételek, nem tudsz belőle kihozni nagyobb teljesítményt. Első jól írta, miket kell cserélned, hogy IGÉNYESEN tuningold a motorod. Át kell hangolnod az egészet, hogy ne szenvedjenek és kopjanak sokkal erőteljesebben bizonyos alkatrészek.
2012. aug. 8. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Van egy folytás néküli kipufogóm felraktam és azt éresztem nincs annyi erő benne mint a gyáriba igaz 50 es hengerrel 70 es hengerrel az másabb lenne?
2012. aug. 8. 16:36
 6/6 anonim ***** válasza:

Akkor elmondom még egyszer, mert az előbb úgy tűnik nem értetted meg a lényeget: ha csak egy alkatrészt cserélsz, a legritkább esetben tudsz elérni teljesítménynövekedést. A motor az egy együtt működő egység. Az egész rendszert kell tuningolnod, nem részeket.

Pont, mint az ember. Hiába raknád bele mondjuk Usain Bolt tüdejét a te testedbe, nem tudnál 9.57 alatt 100 m-t futni. Mert nincs elég izmod, és nincs az ezt ellátni képes méretű és teljesítményű szíved. Így gondolja motorra is.

2012. aug. 8. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!