Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simán gázolgatom az autót...

IstOne Bed kérdése:

Simán gázolgatom az autót üresben, kb.2000-3000 fordulaton járatom. A turbo szelepet kinyitó kar ilyenkor mozog vagy nem?

Figyelt kérdés
2012. júl. 29. 11:01
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ne gázolgass az autóval, mert nem egészséges. Büntetnek érte. Ha csak gázt adsz, azért nem. Erről a bizonyos "turbo szelepet kinyitó kar" nevű alkatrészről meg mesélhetnél egy kicsit, mert ennyiből nem tudom beazonosítani, miről van szó.

De vigyázz, hogy az autó és a bele szerelt motor típusát pedig véletlenül se áruld el, mert az csak az amatőröknek kell, a profik anélkül is tudnak válaszolni.

2012. júl. 29. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Apukád tudja, hogy elvitted a kocsiját?
2012. júl. 29. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

igen tudja hogy elvittem az autót!!!!!!

a turbonak van egy kis karszerűsége amit kézzel könnyedén lehet mozgatni, amire rámegy egy ojan valami mint egy dugattyú kis doboz és ki jön belölle egy 15 cm-es menetes rész ez bele csavarodik abba a karra amit lehet mozgatni.

a levegő benyomó csőből pedig még egy cső ami meg rámegy a kis dugattyús doboz végére.és nem tudom hogy jó e vagy nem az a kis doboz mert hiába gázolok meg se mozditja azt a kis kart aminek ki kell nyitni a szelepet hogy a turbo benyomja a levegőt a motorba

!!!!!!valaki tudna segiteni???

2012. júl. 29. 19:43
 4/5 anonim ***** válasza:

Nagyon jó. Az autó és a motor típusát még mindig nem árultad el, de hát nem is kell az, majd kitaláljuk.

A leírás mondjuk nem mérnöki pontosságú, úgyhogy elég sok mindent jelölhet, főleg úgy, hogy a motorról nem tudunk semmit. De mintha egy vákuum által működtetett valami lenne. Ez - ha a turbó környékén van - a lefújószelep működtetője kell, hogy legyen. Vagy az is lehet, hogy nem az, mert egy ilyen leírásból a hátsó fékdobtól a belső visszapillantóig bármire rá lehet ismerni.

2012. júl. 29. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

szerintem az amire te gondoltál

!!!!!!!!!!!!!

Azt autó típusa volkswagen, t4-es turbo disel motor, 1,9-es.

így lehet hogy segítettem.

2012. júl. 30. 17:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!