Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem menti el a fejegység...

Miért nem menti el a fejegység az autóba a rádió állomásokat?

Figyelt kérdés
tehát adott egy autó gyári fejegységgel nem volt semmi gond elmentetem a állomásokat, le állítás után minden oké... ki lett cserélve a fejegység, kicsit komolyabbra nem nagy szám de annyival jobb hogy erre rá tudom kötni az erősítőt... mind1... a lényeg hogy be van állítva az óra az állomás minden patent, autót le állítom, újra el indítom és minden be állítás megszűnik az idő is 0-ról indul... lehet ez ellen tenni ?

2012. júl. 12. 18:45
 1/8 anonim ***** válasza:
az új rádión van egy plusz szál amit 'áramra' kell kötni és akkor megtartja a memoriát is
2012. júl. 12. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

és annak a szálnak van valami szabvány neve vagy ilyesmi?


meg annyi hogy a gyári rádió vezérelhető kormányrol, és ez meg nem, van olyan rádió amit lehet kormányrol vezérelni és megvehető árban van és van rajt rca

2012. júl. 12. 19:05
 3/8 anonim ***** válasza:

ha csak összedugtátok mikor ki lett cserélve akk benne van a csatiba az a szál, és akk a könyvébe is megvan jelölve h melyik az, annak kell 'áramot' adni, és akk megmaradnak a dolgok.

van olyan rádió amihez van kormányvezérlő, és olyan is amihez rca is

2012. júl. 12. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az új autórádiók általában akkor indulnak el, ha két szálon kapnak +12 voltot. Az egyiken akkor is van feszültség ha leveszed a gyújtást, ez az úgynevezett memóriaszál. A másikon csak gyújtáson van áram. Én úgy jártam mikor cseréltem a rádiót, hogy pont fordítva kapta, és meg kellett cserélnem a két vezetéket. (sárga, piros) De akkor még csak úgy szólt a rádió, ha a gyújtás rajta volt.


Ez már csak ízlés kérdése, de utána én úgy csináltam meg, hogy összekötöttem a rádiónál a fix és kapcsolt 12 voltot, és rákötöttem a memóriaszálra és így mindig kapcsolható a rádió. Ennek már több mint egy éve és gond nélül működik minden.

2012. júl. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Helló! Látom Opelod van :) Na megpróbálom elmagyarázni. Amit vettél rádiót ahhoz kaptál vezetékeket. A betáp részén van egy sárga és egy piros ezeken szokott lenni széthúzható saru. Na ha ez szín szerint van akkor nem jó. A pirosat a sárgával a sárgát a pirossal kösd össze. Tehát sárgán jön ki a rádióból akkor a felétől pirosan folytatódjon és fordítva is. A rádiónak nem lesz semmi baja ez direkt így van kitalálva.
2012. júl. 12. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__autok-motorok__318..


én ezt megcsináltam és most tökéletes :D

2012. júl. 12. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a sok válaszokat a hétvégén meg probálom megcsinálni remélem sikerrel, nem nagyon jó ez a memoria veszteség :/... irni fogok hogy alakult
2012. júl. 13. 19:52
 8/8 A kérdező kommentje:
nagyszerű müdködik! még1x köszönöm a sok hasznos választ!
2012. júl. 14. 10:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!