Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a neve annak az "alkatrészn...

Mi a neve annak az "alkatrésznek" ami a képen van? (kép lent)

Figyelt kérdés
[link]
2009. júl. 8. 14:03
 1/8 anonim válasza:

az a valami nem a légbeömlő???

én úgy tudom az:)

16/L

2009. júl. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

intercooler, extra hideg levegőt kap a motor, ezáltal nagyobb lesz a teljesítménye is

(31/ L)

2009. júl. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy Roots fúvóra szerelt légbeömlő, pillangószelepekkel.

A Roots fúvó egy térfogat kiszorításos elv alapján működő légsűrítő, tipikus amerikai tuning. Néhány percig lehet csak használni, mert a kompresszió végnyomást irgalmatlanul megnöveli, de ha bekapcsolod, "eltöröd az üléstámlát"!

Dragsterekről nem ismerős?

2009. júl. 8. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Intercooler?? Nem vagy képben drága.
2009. júl. 8. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Hy!

Köszi a válaszokat!

De Dragster-ekről nagyon is ismerős volt (kiállításon láttam is ilyet) csak a nevét nem tudtam és nem találtam semmi használhatót róla.

2009. júl. 8. 17:09
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia! 15.33-as vok.

[link]

Csemegézz! :)

2009. júl. 8. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi csemegéztem egy kicsit :D

És milyen autókba érdemes bevarázsolni ezt a ketyerét?

2009. júl. 8. 17:38
 8/8 anonim ***** válasza:

Csak nagy lökettérfogatú (min. 5000 ccm) és viszonylag alacsony kompresszió viszonnyal rendelkező autókba. A kompresszort a főtengelyről általában többsoros ékszíj tárcsával hajtják meg, a kapcsolat nem fix, hanem egy mágneskuplung van beiktatva, amit legtöbbször a váltókar tetején lévő kapcsoló vezérel. A Roots fúvó meghajtása önmagában 10-15 kW teljesítményt vesz el a motortól.

Nekem egyszer volt szerencsém ilyen autót vezetni (Pontiac Trans Am) fantasztikus élmény volt!

2009. júl. 8. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!