Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mire érdemes figyelni egy...

Simsonos3 kérdése:

Mire érdemes figyelni egy használt autó vásárlása során?

Figyelt kérdés

2012. jún. 25. 15:06
1 2
 1/11 Sn0wf0x ***** válasza:
75%
Leginkább mindenre. Karosszéria legyen jó állapotban, alváz ne rohadjon. A motor hidegen-melegen is pöccre induljon és egyenletesen járjon, ne füstöljön. Futómű rendben legyen, ne húzzon semerre, ne kopogjon, satöbbi...sok mindenre figyelni kell. Vigyél hozzáértőt és ha valami nem jó nem kell egyből otthagyni a kocsit, legyen alku alap...
2012. jún. 25. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 smitwesson ***** válasza:
75%
Legjobban az eladó szemét kell figyelni mer azt tudjuk, hogy át fog b@szni, csak azt nem, hogy mennyire.
2012. jún. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 smitwesson ***** válasza:
75%
Eléggé tág ez a KATEGÓRI mert nem irtad, hogy 100e vagy 2milcsiért vásárolsz. Meg milyen autót? Ird le a típust és adok tippeket, hogyan lehet alkudni az árrból
2012. jún. 25. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
73%
Első és a legfontosabb, hogy legyen a bankszámládon mindig pénz. A használt autó olyan mint egy gyerkőc, tud váratlan kiadásokat produkálni :D
2012. jún. 25. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Az utolsó szempontok közt legyen, hogy hány kilómétert mutat az órája. Sokkal fontosabb, hogy milyen állapotban van, és hogy mennyire viselte gondját az előző tulaj.
2012. jún. 25. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Mivel nagyon sok dolog van amit figyelni kell mindenképp jó ha van veled egy szakember, de az sem garancia hiszen belelátni senki sem lát bele a motorba váltóba... Mégis egy szakmabeli jelenléte azért megkímélhet pár kellemetlenségtől.

A másik amit tanácsolni tudnék, hogy ne sajnálja senki a pénzt az utazásra, a lehetőségekhez mérten minél több autót érdemes megnézni. Így lesz egy viszonyítási alap, és később nem fáj az ember feje, hogy úú ennyi pénzért azért tudtam volna jobb állapotút is venni..

Nem kell az elsőre kezet rázni. Inkább most menjen el utazásra x összeg mint a javításra kicsit később kétszer annyi.

Sok sikert és csalódásmentes vásárlást!

(ebben a válaszban jobban kibontottam, hogy mire érdemes odafigyelni: http://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__autok-motorok__310..

2012. jún. 25. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Egy Kia Ceed lenne, 5éves és még 2 év garancia van rajt elvileg, bár nem írták a hirdetésben, csak gondolom. 1,799millió lenne 71 000km-es. Az alkudásba oda jutottam, hogy nincs benn klíma és azt picit hiányolom ezt tartom egy alkudási pontnak, de biztos van több is örömmel fogadom öket! :)

Köszönöm az eddigi kommenteket is :)

2012. jún. 26. 08:53
 8/11 A kérdező kommentje:
2012. jún. 26. 09:01
 9/11 smitwesson ***** válasza:
Kavics felverődés a géptetőn vagy szélvédőn. Kopott vezetőülés. Dohányzás, ezt a szivargyújtó állapotából lehet rá következtetni. Valamelyik eleje biztos le lett zúzva. Kopott kormány ill. sebváltó. Érdemes megnézni az olajszintet, mert ezekné a motoroknál 20e-kén van olajcsere és a 80e-es tartalmazza a szelepállítás ill. ellenörzést. Ezt igen biztos forrásból tudom (hyundaiozok) Gumik kopása. na és a klíma...
2012. jún. 26. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

"mert ezekné a motoroknál 20e-kén van olajcsere és a 80e-es tartalmazza a szelepállítás ill. ellenörzést."


Ezt nem értem!?

Ha megnézem az olajszintet abból nem nagyon tudom eldönteni, hogy azt mikor cserélték...

A 80ezres alatt a km-t érted?

2012. jún. 27. 14:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!