Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » VW Passat 3BG (2003) 1.9...

VW Passat 3BG (2003) 1.9 PDTDI 131 LE. Tapasztalatok az autóval? Fogyasztás?

Figyelt kérdés
Jelenleg egy 4es golf kombit 116 le-s tdi-t hajtok. gondolkozom, hogy lecserélem egy 3bg passat kombira, de abból 101 meg 131 lovas van. 101-es fogyasztásáról tudom, hogy nagyon jó meg dicsérik, de a 4es előtt egy 3as kombim volt sima 110 le-s, azután volt alkalmam kipróbálni egy 101es passatot és gyenge volt nekem. tehát a 131es. fogyasztása milyen? valakitől azt hallottam hogy kell neki 10 liter városban. igaz ez? egyéb tapasztalatok?

2012. jún. 10. 15:39
1 2
 1/14 lodarazs ***** válasza:
Dízelek közül a pd-k fogyasztanak a kegkevesebbet, ráadásul nagyon megbízhatóak (az 1.9-esek). Autópályán, hosszú távon akár 5-5.5 l, város 6 max.7 l. Persze mindenki máshogy vezet, de az 5 l az saját tapasztalat..
2012. jún. 10. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Olyan 120e km-t mentem eddig a saját autómmal ,amikor megvettem 195e km volt benne (kevesebb mint 5 évesen -mint mondjak használták szépen) . A legkisebb fogyasztásomat tavaly sikerült Romániában produkálni ,4.9l/100km átlagban 3 személy és teljes menetfelszerelés a bolgár tengerpartra - erösen akadályoztatott forgalomban, 90km/ó felett képtelenség volt menni. Pályán tartósan 130km/ó felett (tudom,hogy nem szabad,ha valaki ezzel kapcsolatosan akar hozzászólni tartsa meg magának) már közelit a 7 literhez . Egy erös átlagban 6.2-6.7 l/100km között számolhatsz ,ezzel az autóval lehetetlen 10 litert megetetni,még városban is .

Motorban rendesen cserélem az olajat ,kb 12-15ekm-ént (longlife,elvileg többet is birna) . Egyszer levertem a turbót róla,de nagyrészt saját hibámból,ezt 120eFt-om bánta ,ezen kivül semmi olyan hiba nem fordult elö vele,amit akár a futásteljesitmény indokolna. PD elemekkel soha nem volt gondom,hidegben-melegben "pöccre" indul ,marha kényelmes hosszú távon is . Igaz nekem át van irva a motorvezérlö,elvileg 160 LE körüli teljesitménye van - nos ennek a valós tartalmát még nem sikerült lemérni,de kétségtelenül eröteljesebben gyorsul és a környezetvédelmi méréseken is böven tartományon belüli értékeket produkál (már 2x volt müszaki vizsgán amióta nálam van) .Ami az achilles-sarka az autónak az az elsö futómű : 4 lengökar oldalanként lenökaronként 2-2 szilent. Na ezek viszonylag keveset birnak, 100-150e km után full csere ,ami nagyjából 60e+munkadij .

2012. jún. 11. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
első válaszoló: én is szeretem a pd-ket, de nekem a 110es sima tdi kevesebbet evett mint a 116os pdtdi. a 3as evett 5,5-öt, most a 4es 6-6,5 városban. ezért érdekel a 131es, arról még nincsen tapasztalatom. azzal is tisztában vagyok hogy a tdi nem gyilkolásra való, 2500 felé nem is pörgetem szinte gyorsulásnál, de 18 évesen (bár nem életkorhoz kötött) az ember szeret néha odalépni neki kicsit:)
2012. jún. 11. 18:02
 4/14 A kérdező kommentje:
második: köszönöm szépen a nagyon részletes infókat. örülök ha ígyvan, ez bíztató nagyon:) igen azt hallottam énis hogy az első futómű kényesebb, de az már az előző szériánál is az volt. turbóval nekem nemvolt még bajom sose, ahogy előbb is írtam nem gyötröm a motort, nem R32 ez:))) olajat én (lehet, hogy csak mániákusságból), de 10.000 km-enként cserélek. nekem ami még nagyon bejött, az édesapámnak sok évvel ezelőtti ventoja. az egy 90 lovas tdi volt, chiptuningal, akkor még nem volt jogsim, csak néha volt alkalmam vezetni de az ott volt a szeren. az talán még jobban ment mint a gyárilag 110 lovas 3as. nem kevesen néznek rám egyébként furán, hogy 18 évesen tdi és kombi mániás vagyok:))) de nagyon tetszik a passat is, lehet bele kéne vágni találtam is már egy szépet:) köszönöm a választ!
2012. jún. 11. 18:03
 5/14 anonim válasza:

kedves kérdező:

engem is hülyének néznek, mert nekem is eszméletlenül bejön a passat kombi, főleg a 2005 dec. utániak.

és én is 18 vagyok :DD

2012. jún. 14. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
na, örülök hogy vannak még hozzám hasonló stílusú emberek, kedves sporttárs:)
2012. jún. 21. 02:37
 7/14 anonim válasza:
Nekem vw passat b5-van 1.9 PD TDI tipronic 5 sebességes váltóval. Ennek egyébként városba a 8,5 literes fogyasztás(tiptroniccal) az milyen? lehetne kevesebb volt már 8-is nekem, anyukámnak meg viszont ma ültem mellett a városba menet és neki olyan 11,1-et írt ki úgy hogy nem is hajtotta az autót nem értem. Sehol nem tudok utána járni hogy egy ilyen tipusú autónak mint ami nekem van mennyit kéne városba fogyasztania és mennyit úton. Valamit tudnátok erről írni?
2012. szept. 8. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
azt kihagytam hogy 2003-as kombi és 131Le-ős.
2012. szept. 8. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
hát ezaz, egy 1.9 tdi motornak nem lenne szabad 6,5 liter felett fogyasztania, a nagyon max 7 liter de ahoz tényleg durván kell nyomni neki. de ezt hallottam hogy ezek a 131es passatok automata váltóval durván fogyasztanak. de én automatát alapból semmiféleképpen nem vennék, elveszi a vezetés élményét, egyedül akkor vennék azt ha pesten rendszeresen kéne a dugókkal szenvednem, de (egyenlőre) nem pesten élek, tehát nem. manuális váltó! :)
2012. szept. 16. 01:24
 10/14 anonim válasza:
Üdv minenkinek. Én egy 131 Le-rős passat Pdtdi-vel rendelkezem (2001 05) 6 sebességes manuális váltóval 6,5 a max amit sikerült városba kihozni belőle és én nyomom neki rendesen . pályán sporolósba 4,6 literes átlaggal elmentem (Miskolc Szeged Miskolc) hosszú távon de ekkor max 120 tempomat .. Kicsit hevesebben is elmegy 5 literből hosszú távon. Nekem nincs gond az első futóművel . Azelső futóműve nagyon jó stabil sőtt nagyon stabil bár igaz hogy hogy 100 ezrenként kb cserélni kell ( ha pályázol több ) komplett eleje lengőkarostol 78 ezer lopottan vw szervízbe olcsóbban is ki lehet hozni .. csak megfelelő embereket kell megtalálni. Összesgében én meg vagyok elégedve a kocsival kényelmes csendes , én már nem vennék ezután kisebb autót. Golfot se nem hogy Polot. Már a golfot is kicsinek találom ez után ,pedig nem vagyok 2méteres állat . Meg kell nézni az árárt azért drága mert jó . Aki meg ezzel nem ért egyet menjen üljön Ford-ba és tapogassa azt a műanyagot benne ami olyan mint a szemetes kuka anyaga csak éppen nem zöld. költse rá az életét ismerőseim Fordot használnak 3 évente dobálják ki a turbót.. enyém 12 éves azt se tudom hol van :d (na jó tudom ) de nem kellett hozzá nyúlni soha. A Francia lomhalmazokról ne is beszéljek . Ha dizel Német (vw audi Bmw) ha benzines japán (Mazda Toyota Honda)- autókat választanám. Mindenképp 131-lovas ha passatot akarsz úgy tudom a 116 és 101-esekkel sok a baj jah és csak az AVF motorkóduakat vedd..!!
2013. máj. 13. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!