Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kocsit szeretnénk bérelni...

Kocsit szeretnénk bérelni Hawaii-on, lehet ott magyar jogsival vezetni?

Figyelt kérdés

2012. jún. 7. 14:38
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Nyilván lehet és nem kell Hawain újra jogsit szerezned. A magyar jogosítvány nemzetközi! Csak a biztosításod legyen rendben.
2012. jún. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A komplikációk elkerülése végett kérd ki a nemzetközi vezetöi engedélyed,bármelyik ocsmányirodában megcsinálják ,tavaly 2500Ft volt,azonnal megvan,nem kell heteket várni rá,csak vinned kell 2db igazolványképet . Én Floridába mentem,amikor megcsináltattam, de végül is a kutya se kérte,béreltem autót ,nekik se kellett -viszont hallottam olyanról,hogy az USA más tagállamaiban pl. oda sem adják az autót anélkül.
2012. jún. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
58%
Teljesen jó a Magyar jogsi, egy fillért se költsél semmi másra! Bérléshez egy hitelkártya kell, vagy dombornyomott debit kártya, amit elfogadnak itt hitelként. Ha nem hajtasz gyorsan, a kutya se fog veled foglalkozni, nincs olyan mint otthon, hogy csak találomra megállít és igazoltat. Illetve nyugodtan alkudj az árból, mert először bődületesen meg akarnak húzkodni, én 4 napra 130$-ért szoktam bérelni!
2012. jún. 7. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Inkabb legyen nalad a nemzetkozi es ne kerjek, mint ne legyen nalad es kerjek. Aztan ha a kolcsonzo megis eroskodik, hogy latni akarja a nemzetkozit, szivod a fogad, hogy a GYIK-os azt mondta nem kell...

Legutobb ismiek Los Angelesben bereltek es az Enterprise kolcsonzo elkerte. Hawaii-rol nem tudok nyilatkozni, de a biztonsag kedveert koltsd ra azt az akarhany forintot es csinaltasd meg... szerintem.

2012. jún. 8. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a hasznos válaszokat mindenkinek! Ki fogjuk kérni a nemzetközit akkor, az a biztos, és nem egy nagy összeg. Ezt a nemzetközi jogosítványt mennyi idő alatt készítik el, nem tudjátok? 2 hét, 1 hónap? Körülbelül?
2012. jún. 9. 12:45
 6/10 anonim ***** válasza:
12 perc :) ott a helyszinen megcsinaljak es azonnal viheted,csak vinni kell 2db szemelyi igazolvanyfotot . A jogsi 10 evig ervenyes es a lejarat utan vissza kell vinni az ocsmanyirodaba,kulonben nem fognak tobbet adni.
2012. jún. 9. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Első vagyok, akit rendesen lenulláztatok, pedig szerintem igazam van. Most akkor kell, vagy nem nemzetközi jogosítvány? Már csak azért is utána fogok nézni!
2012. jún. 9. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ezek szerint valóban ki kell váltanod a nemzetközi jogosítványt.


A magyar vezetői engedély érvényessége


A magyar vezetői engedéllyel azokban az országokban vezethetünk - anélkül, hogy kiváltanánk a nemzetközi jogosítványt -, amelyek csatlakoztak az 1968. évi Bécsi Közúti Közlekedési Egyezményhez (az Egyezményt nálunk az 1980. évi 3. törvényerejű rendelet hirdette ki).


Ezek az országok a következők:

Ausztria, Bahama Szigetek, Bahrain, Belorusz, Belgium, Brazília, Bulgária, Csehország, Dél-Afrikai Köztársaság, Elefántcsont-part, Dánia, Észtország, Finnország, Franciaország, Fülöp-szigetek, Görögország, Guayana, Horvátország, Irán, Izrael, Jugoszlávia, Közép-Afrikai Köztársaság, Kuba, Kuvait, Lengyelország, Lettország, Litvánia, Luxemburg, Magyarország, Macedónia, Marokkó, Moldova, Monaco, Niger, Norvégia, Németország, Olaszország, Orosz Föderáció, Pakisztán, Románia, San Marino, Svájc, Seychelle-szigetek, Svédország, Szenegál, Szlovákia, Szlovénia, Tadzsikisztán, Türkmenisztán, Ukrajna, Uruguay, Zaire, Zimbabwe.


Érvényes továbbá a magyar jogosítvány az Európai Unió valamennyi tagállamában, függetlenül attól, hogy az adott tagállam részese-e a Bécsi Egyezménynek.

2012. jún. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mint mondtam : elvileg kötelezö,de tölem soha nem kérték ,pedig béreltem autót is -amikor pedig kérés nélkül is átadtam értetlenül megnézte és visszaadta-azt se tudta mi az. Hallottam viszont olyanról,akinek nem adtak emiatt . Tehát elvileg kell,gyakorlatilag sokszor nem . Viszont egy 10USD-s plusz költség mindössze ,ami kb 2 hamburger ára ,szóval inkább csináltassa csak meg nyugodtan .
2012. jún. 9. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Megcsináltatjuk mindenképpen.
2012. jún. 12. 17:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!