Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Bel lehet indítani a robogót...

Bel lehet indítani a robogót így? Működni fog?

Figyelt kérdés
Tehát elővettem régi robogómat, aksi teljesen mínusz. Most ezalatt a 3nap alatt szeretném használni, lemostam, idomokat leszedtem, letörölgettem. Egy robogóba való aksim van, az ki volt véve, kiszáradt, a kis gumi hengerek sincsenek már meg benne. Teljesen rossz. És csak önindító van rajta, berúgó nincs a motoron. VISZONT! Ma mikor mentem boltba, láttam, hogy bikáznak egy robogót autóról. Ha rákötöm az autómban lévő aksit a robogó sarujára (amikre az aksit kéne), és úgy indítom be önindítóval, beindul? Ha igen, akkor ha leveszem az autó aksijáról, leáll rögtön, vagy lehet használni és menni vele?
2012. máj. 26. 18:49
 1/8 anonim ***** válasza:

Fog menni akksi nélkül is (pont ma javítottam anyán gépét amin le volt szakadva a testkábel és csak berúgásra indult). Viszont ha leáll, vagy leállítod valahol, akkor tolhatod hazáig!

:)

2012. máj. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát igen, benne van a pakliban a tolás! :D De akkor nagyon jó, ha be lehet így indítani, és köszi a választ!:)
2012. máj. 26. 18:58
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha 12V-os a robogó is akkor persze, be lehet indítani. Nem fog leállni, csak vigyázz le ne fulladj vele valahol, vagy még véletlenül se állítsd le, mert az kellemetlen lenne!
2012. máj. 26. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen, a motor is 12V-os meg a kocsimba olyan aksi van. Rendben, vigyázok majd, amúgyse akarok olyan messzire menni vele! :)
2012. máj. 26. 21:29
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha a 12 volt stimmel akkor bebikázhatod persze. csak sokáig ne forgattasd az önindítót a kocsiakuval mert azért abba csak van amper. Autómataváltóst meg úgy tudom nem lehet betolni.
2012. máj. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Meg arra vigyázz hogy az aksijának a sarui nehogy összeérjenek menet közben.
2012. máj. 26. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
"sokáig ne forgattasd az önindítót a kocsiakuval mert azért abba csak van amper" Az amper nem számít itt semmit. Max annyit hogy egy autó akksival kb 500szor is megpróbálhatja beindítani míg egy robogó akksival max 20 szor és lemerül. Az önidító egy kis villany motor aminek van teljesítménye amit felvesz.Tök mindegy hogy egy 5 amperes akksi vagy egy 55 amperesről van szó. Viszont abban nem vagyok biztos hogy feszültség szabályzó nem-e megy tönkre. Autóknál ugyanis nem tesz jót ha járó motornál levesszük az akksi sarut!
2012. máj. 27. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi, sikerült. :) Pöccre beindult és mentem is vele. Egyszer útfélen majdnem lefulladt, rányomtam a szívatót meg kicsit meghúztam és már jó volt. Na akkor megijedtem, hogy tolhatom hazafele. :D
2012. máj. 27. 18:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!