Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 125ccm motort lefojtani...

125ccm motort lefojtani 50ccm-nek megfelelően?

Figyelt kérdés

Kérdésem a következő:


Motort szeretnék vásárolni! tegnap beszélgettem egy csajjal (125ccm Tzr Yamaha-ja van)és ő mondta hogy ő is 50-esként hajtja ,mivel valahol lefojtották neki úgy hogy 50ccm-nek megfelelő Lóerő (KW) van jelenleg a Yamaha-ban! Papírt adtak róla így ha a rendőr megállítja nem szól érte mivel 50-esként veszi! Persze a fojtást ki vette belőle utólag!


Valaki csinált már így?? És milyen árban csinálhatják ezt meg?? Hol csinálhatnak ilyet?



2012. máj. 23. 13:46
 1/6 chevi válasza:
veszel egy olyan 125-öst (persze papirok nélól, de adás-vételi legyen)ami aránylag ki néz 50-esnek és ennyi, persze a lebukásnak is van esélye. én egy 180as runnert hajtok 50esként mert sok különbség nincs 50es külsejétől persze nem sűrűn járkálok vele
2012. máj. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Okirathamisítás. A rendőrök nem hülyék (annyira), alapból látszik hogy mi 50-es mi 125/150/180-as. Lefojtás nem számít, az erő mellett a köbcentinek is stimmelnie kell. Egyszer ne tudja kidumálni a rendőröknél, óriásit lehet vele bukni. Pénzbüntetés, bíróság, közlekedéstől való eltiltás.


Ráadásul a szabály/törvénysértőkkel szemben az a tendencia hogy mindent egyre szigorúbban vesznek és egyre nagyobbak a bírságok. Lehet h 10 éve tojtak rá, manapság már nem, elképzelhető simán hogy pár év múlva abszolút nem nézik el vagy vadásznak rá. Egy lebukás töredékéből megvan a jogsi, ezeket a rendszám nélküli, ki tudja milyen előéletű, forgalombahelyezhetetlen verdáktól jobb, ha távol tartod magad.

2012. máj. 23. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem 125ös DT-m van és kb 9kw volt a teljesítménye addig amíg a power szelep nem nyitott. Rosszul lett bekötve az elektronika. Én azt csinálnám hogy kikötném a powert (max 70-80at ment alattam) és úgy vinném el teljesítmény mérésre vagy valami ehhez hasonló vizsgálatra és ott hátha adnak róla papírt hogy hiába 125ös de annyi erő van benne mint egy 50esben.
2012. máj. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ez totál hülyeség amit írtál. Ilyen nincs. Még papírt adni róla :D Kész vicc. Az attól még 125 köbcenti, amire kell rendszám és egyéb adókat kell fizetni!


Ilyen nincs. Marhaság!

2012. máj. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Az M vagy B kategóriás jogosítvánnyal vezethető segédmotorok definíciójában szerepel az 50 ccm-es lökettérfogatú motor. Innentől kezdve tökmindegy a teljesítménye és a végsebessége (ami ugye hivatalosan max. 40 km/h lehet).

Adhat bárki bármilyen papírt, a nagyobb köbcentis motorral való közlekedés okirathamisítás, biztosítási csalás és jogosulatlan járművezetés.

Komoly pénzbírság és járművezetéstől való eltiltás a jutalma - ha lebuksz.

És egyre komolyabban veszik.

2012. máj. 23. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az 5. válaszoló írta le az igazat!
2012. máj. 23. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!