Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Benzin és gázos auto emissziós...

Benzin és gázos auto emissziós érték összehasonlítási adatokat keresek? Pl:co hc co2 pt nox ilyesmire gondolok

Figyelt kérdés

Szeretném megtudni hogy egy adott autonak benzines üzemben mennyi a kibocsátás mértéke és azt össze szeretném hasonlítani gázos üzemre való átalakítás utáni értékekkel.

Kérlek ne százalékos adatokat küldjetek mert azt már találtam egy csomót de konkrét értékösszehasonlítást sehol,ezért lennék kíváncsi hogy mennyi az amivel kevesebb károsanyagot ereget ki a kipuffogójából.(erre azért vagyok kíváncsi mert a benzines autómat szeretném lecserélni egy gázosra és azt akarom tudni ezzel mennyit tudok csökkenteni az ökológiai lábnyomomon.(Tényleg konkrét mért adatokra lennék kíváncsi.)Előre is köszönöm


2012. máj. 17. 23:15
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem erre a kérdésre csak egy Co mérővel rendelkező autószerelő tudja a válasz. Attól is függ hogy hány cm3-mas az autód. milyen technológia. Milyen gyártmány. Sőt még a gáz minőségétől is változnak az adatok. Ezeket az adatokat pontosan nem lehet kiszámolni csak átalakítás után mérni és optimalizálni. Esetleg ha valakinek van egy ugyanolyan kocsija mint a tied és gázos akkor megtudnátok nézni a forgalmiba a co2 értéket. Mindenesetre nemes és értékelendő cselekedet hogy gondolsz a környezetedre és a bolygódra is.
2012. máj. 18. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
hello engem a mért adatok érdekelnének
2012. máj. 18. 17:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!