Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mopedre a rutin vizsga műszaki...

Mopedre a rutin vizsga műszaki részét valaki leírja nekem?

Figyelt kérdés

Vagy link is jó... Gondolok itt a gumikra, fékekre, kormányra, világító és jelzőberendezésekre, hogy melyiknél mit kell megnéznem, mert holnap vizsga.

A válaszokat előre is köszönöm!



2012. máj. 17. 18:25
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

1. Végezze el a segédmotoros kerékpár alábbi biztonsági berendezéseinek

elindulás előtti ellenőrzését:

– gumiabroncsok,

– kormányberendezés,

– világító- és fényjelző berendezések,

– fékberendezések.


Sikertelen a vizsga, ha a vizsgázó

a) a biztonsági ellenőrzési feladatot nem képes elvégezni;

b) figyelmetlenségből, hozzá nem értésből kárt okozna;



Guminál(Körbeforgatod az első-hátsó gumit):

"1,6mm-t meghaladja a bordázat mélysége, nem lapos, bármi nemű sérülés nem található. (Körbeforgatod az első-hátsó gumit)"


Kormány:

Elforgatod mindkét oldalra... "Ütközők megvannak, könnyen elfordítható, nem akad, nem lötyög..."


Világítás:

Minden lámpát végignézel működik-e, (első-hátsó, tompított, távolsági, féklámpa, indexek - ha van -)

" Mindegyik világító berendezés rendben-megfelelően működik"


Fék: Megtolod a gépet előre, első fék behúz... Újra megtolod előre, hátsó fékre taposol vagy robinál ismét behúzod...

"Szintén minden rendben."


Kb ennyi, és le van tudva. Nekem augusztusban volt "AK" vizsgám és nem is kérték ezeket :) De tudtam volna... ott is ugyan ez az ellenőrzés csak ott még a rendszámtábla világítást is nézni kell és a legvégén, hogy megfelelően a gyári helyére van-e rögzítve.


Amúgy:


[link]


Ha még érdekel milyen a pálya és egyebek.

2012. máj. 17. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja holnap vizsga :D Az jó :) Pont jó idő vagyis jobb lesz. Sok sikert! Aztán ügyesen :D
2012. máj. 17. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Előtte, ha valami nem tiszta szólj az oktatódnak mindenképp. Vagy, hogy még mutassa meg pontosan hogyan is kell le ellenőrizni a masinát!


Hol vizsgázol?

2012. máj. 17. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Kormánynál kihagytad, hogy a villa végénél megfogni a villát, és megrázni a kormányt, megrángatni, és mondnani ittis, hogy nem kotyog. Jó sz*r az oktatód ha nem gyakoroljátok, legközelebb ne őket válaszd!
2012. máj. 17. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Nagykőrösön (Kecskemét mellett) vizsgázok. :)
2012. máj. 17. 18:53
 6/10 anonim ***** válasza:
Tudtam, hogy van olyan, csak akad olyan gép amin nincs... De, ha van akkor ez is kell, igen :) Első három válaszadó voltam.
2012. máj. 17. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Aha, az nincs is annyira messze nekem :) 62km csak.
2012. máj. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Egyébként a guminál kimaradt, hogy szerkezetileg ugyanolyannak kell lennie(radiál[amit ma gyártanak] és van a diagonál), de mintázatban eltérhetnek. :D
2012. máj. 17. 18:59
 9/10 A kérdező kommentje:
És úgy emlékszem, hogy amikor nézem hogy a gumi lapos-e rá kell ülni a motorra.(Az mellékes, hogy rajta ülve nem is látom a légszűrőtől és a kipufogótól a kereket :'D)
2012. máj. 17. 19:02
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ezek tökmindegyek. Nekünk ezt soha nem mondták, hogy radial-e v diagonal... Úgyis radial van rajta... megnyomkodtuk kézzel, jól van van benne szél aztán isten áldja :D
2012. máj. 17. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!