Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A robogóknál a röpsúly szokás...

A robogóknál a röpsúly szokás variátor görgőnek nevezni?

Figyelt kérdés
Néha nem húz, azt mondta egy ismerősöm, hogy a röpsúlyokat vagy a karbit pucoljam ki. Én biztosra megyek így hétvégén mindezt meg fogom tenni, csak előtte venni szeretnék röpsúlyokat. Tudom hogy hol van, illetve hogy néznek ki. Ahol eddig láttam neten, ott viszont variátor görgőnek hívták. Az ugyanaz?
2012. máj. 16. 20:03
 1/8 A kérdező kommentje:
huppsz a kérdésből hiányzik egy t betű: *röpsúlyt
2012. máj. 16. 20:03
 2/8 A kérdező kommentje:
ja és 16x13mm-es kell, most jelenleg a varióban 11grammos van. ha 8grammost teszek, az rossz? mert azt olvastam, hogy a kisebb súlyok jobb gyorsulást de kisebb végsebességet eredményeznek (ami nekem nem baj, amúgy se száguldozok), de ahhoz hogy kisebbeket tegyünk bele a variátort is cserélni kell? mert ebben a méretben 16x13-asban a boltba csak 8 grammos van max.
2012. máj. 16. 20:09
 3/8 anonim ***** válasza:
igen, a röpsúlyok a variátor görgők, ahhoz hogy kisebb súlyő görgőket tegyél bele, nemkell magát a variátort is cserélni, csak komoly tuning esetén... egyébként igen, ha nagyon könnyű görgőket teszel bele, akkor csökkenhet a végsebesség, mivel ezeknek a röpsúlyoknak(görgőknek) az a szerepe, hogy a fordulatszám növekedésével a centrifugális erő hatására a variátorban sugár irányban elmozdulnak, és ez által a kúpos variátor tárcsa egyik felét a másikhoz közelitik, ezáltal a két kupos tárcsak között az ékszij elkezd kifele szorulni, nagyobb kerületre, mint a biciklin, mikor elől nagyobb(kerületű) lánckerékre váltasz, csak itt fokozatmentesen történik. Kicsit bonyolultan írtam le de ezt ábrával lehet csak igazán szemléltetni. CVT fokozatmentes automataváltónak hivják. Lényeg hogyha túl knnyűek ezek a görgők, akkor nem képesek "kiszóritani" eléggé az ékszijat, elég nagy kerületre, igy az áttétel kisebb lesz. Könnyebb görgőkkel azért gyosul jobban a robogó, mert nagyobb fordulat kell a könnyebb görgőknek, hogy gyanazt a hatást elérjék a kisebb suly miatt, ergo nagyobb fordulaton kezd váltani(természetesen fokozatmentesen) a robogó...ugyanez forditva is igaz, nekem anno volt hogy extrém nehéz görgőket tettem bele(70-esbe), és nagyon alacsony fordulaton, kb max fordulatfelén váltottt felfele a motor egészen 50-ig, és utána meg pörgött felfele...
2012. máj. 16. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=jffePCHt11A


Ezen a videon jol látszik amit irtam, elöl ahogy a tárcsa "kúszik kifelé" nagyobbb kerületre, a hátsó szijtárcsánál pedig közbe ennek a forditottja megy végbe, mivel a szije nem nyúlékony...

2012. máj. 16. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
bocsánat szíj kúszik kifele, nem a tárcsa, elirtam
2012. máj. 16. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
ja még annyi, hogy nemtudom milyen a konfigurációd, de ha gyári, akkor a 8g-os sztem tuti túl könnyű, ami nemcsak azért baj mert csökken a végsebesség, hanem az már lehet olyan könnyű, hogy a gyári motorod nem tud olyan magas fordulatot már, ahol ezzel a görgővel hatásosan változna az áttétel, a motor pörög pörög, bőg, az áttétel alig akar növekedni és közben nem haladsz... ergo nem szabad átesni a ló túloldalára, végtelen kicsi görgőkkel nemfog végtelen jol gyorsulni a motor, ha érted mire gondolok
2012. máj. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
bocs anniyban lehet hülyeséget mondtam, hogy a 8grammos görgő lehet h mégis jó, de nemtudom fejbőlkikell próbálni, vagy kérdezgess fórumon
2012. máj. 16. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 SprintMaxx válasza:

Nekem is ehhez hasonló kérdésm lenne.

Van egy Sprint Maxx robogóm.

[link]

Mint a képen.A motorja pöpec állapotban van.6g röpsulyok voltak benne,végsebességre 75-80 között vitte,igaz itt már maxon pörgött a motor,és a fogyasztá is megvolt..

Viszont ugymond mig elnem értem vele a kb 50km/h sebességet,lusta volt,lassan gyorsult,ha eérte az 50km/h sebességet,onnan ugrott mint a nyul.Most tettem bel 5g sulyokat,igy le esett a végsebesség 70km/h-ra,viszont végig fürge,és állandóan bög a motor.Létezik valami megoldás?pl 5.5g sulyok,vagy variálni szabad e pl 5g mellé egy 6g betenni,mert ugye párban vannak.5-6,5-6,5-6 kiosztásban???

2015. jún. 15. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!