Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 16évesOpel Astra Motorja...

16évesOpel Astra Motorja szépen indul, de a kerekek nem vitték, amint sebességben elszerettem volna vele indulni. Rázott, mintha be lenne húzva a kézifék. Egy helyben rángatózott az autó, mintha valaki fogta volna a " farát". Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

#fék #Opel Astra kerekek
2012. máj. 16. 10:02
 1/8 anonim ***** válasza:
Beragadt a kézifék vagy meghalt a kuplung, esetleg a váltóval van probléma.
2012. máj. 16. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én is jártam így beragadt kézifék miatt. Addig mocorgattam, amíg elengedett és el tudtam indulni.
2012. máj. 16. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
ez így nem állja meg a helyét, mert a kéziféket akadály nélkül ki tudtam nyomni
2012. máj. 16. 12:31
 4/8 anonim ***** válasza:
A kézifékkart én is ki tudtam engedni.
2012. máj. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
LEhet, hogy ki tudod engedni a kéziféket, de ha hosszan áll behuzott kezifekkel, a hátsó kerekekhez a dobhoz a betét hozzá tapadhat... De ügy egyáltalán nem akart elindulni? nagyobb gázzal nem kezdte el húzni a hátsó kerekeket? ha uresbe rakod el tudod tolni? ha el tudod tolni uresben, akkor valószínűleg kuplung tarcsa, esetleg kuplungszerkezet, de a szerkhez sok kmnek kellene már lennie a kocsiban... a kuplung bowden még abban nem megy tönkre... ha elindulna, de húzza a kerekeket, akkor a kezifek miatt, próbálj még picit hátra tolatni még előre... így játszani vele, akkor egyszeer csak megtörik és elkezd forogni a kerek. vagy ha nem, akkor emeld fel a kocsit, vedd le a kereket, és nézd még, hol szorul a fék, kalapaccsal óvatosan próbáld még leutni, esetleg oldoszerrel, de a fekben ne tegyél kárt semmiképp, és a kocsit is ki kell támasztani elől is, nehogy elguruljon, mert ugyebár nem huzhatod be a kéziféket. ha kész vagy csinálj pár próba fekezest, hogy a fekhatast ellenőrizd. remélem tudtam segíteni, és nem lesz költséges gond, csak egy beragadt fék.
2012. máj. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen, köszi, tudtál segíteni. A kerekek valóban húztak " nyomot" maguk után, ha elszerettem volna indulni. Csak azt nem értem, hogy a fékdob meg a fékbetét, hol ér össze, mert én úgy tudom, hogy a betét a tárcsára van rögzítve nem a dobra. A dob az, ami a tárcsa közepén van? :) Lány vagyok:))
2012. máj. 16. 13:34
 7/8 anonim ***** válasza:

A műszaki részletekbe nem mennék bele, mert én is nő vagyok, de jártam így. Kb 2 hétig nem használtam az autót, az aksi lemerült. Feltötettem, visszaszereltem, a motor szépen beindult, de a kézifék nem engedett elindulni.. Apránként próbáltam az autót mozgatni előre-hátra, végül szerencsére kiengedett és el tudtam indulni.

Azóta nem használom a kéziféket. Amúgy sem nagyon szoktam.

Jobb sebességben hagyni.

2012. máj. 16. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen mindenkinek
2012. máj. 17. 14:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!