Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Supermoto-nál is üzemórában...

Igen nemm kérdése:

Supermoto-nál is üzemórában kell számolni? Mit is jelent ez pontosan?

Figyelt kérdés

Nagyon tetszenek és tervezem, hogy egyszer veszek egyet, nagyrészt közúton szeretném használni, de nagyon tetszik, amikor pályán mennek vele és driftelnek. (persze ehhez már érteni kell hozzá)


Drága fenntartani egyet? 450esek vannak a kiszemeltjeim között. Sokat fogyasztanak közúton?



2012. máj. 15. 22:15
 1/5 fules92 válasza:
Van ami üzem órás és van ami nem. Ami üzem órás pl:8 üzemórás az 8órán keresztül tudja leadni a maximális teljesítményét utána szép lassan gyengül, de ez használatól is függ mennyire huza a gazdája...:D Fenntartás ha úgy nézzük nem drága ha elromlik benne valami az lehet zsebe nyúlós is márkától függenek az árak, fogyasztásra pontosat én nem tudok mondani de tudomásom szerint nem esznek nagyon meg az is a használatól függ.
2012. máj. 15. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Van üzemórás gép is belőle, de nem az összes az, sőt, nagy részük nem.

Ez nagyjából abban áll meg hogy az adott alkatrészek élettartama nem futott km-ben vagy időintervallumban, hanem üzemórában van megadva.

Tehát teszem azt pl olajat nem 1500km, hanem pl 50 üzemóra után kell cserélni.


A fenntartási költségei semmivel sem drágábbak mint más hasonló kategóriájú motornak . Fogyasztás használatfüggő, ha nem állatkodsz 5literrel el lehet járni a 450-esekkel, ha meg nyelezed akkor eszik is.


De ugye betartod a sebességkorlátozásokat szóval nem nyelezed. :D

2012. máj. 15. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Értem:) nagyon sokat segítettetek. Viszont lenne még egy olyan kérdésem, hogy mennyire gyakorolhatóak be ezek a 450es gépek "szinte 0 tudással". Ez alatt azt értem, hogy robogóm van (kevés ideig simson-t is használtam), de egy ilyen gépre való váltásnál hamar beletanulhat az ember?
2012. máj. 15. 22:44
 4/5 anonim ***** válasza:

Megoldható, de nagyon észnél kell lenned.

A 450-es gépek 40-60 lóerő között mozognak, ez nem egy simson vagy robogó. Súlyra sem, 0 tapasztalattal oda kell figyelned, és legalább 300km-t vezetned mire érzed majd a gépet.


Teljesen más a vezetéstechnikája , másra kell figyelni, ezt érezned kell.

2012. máj. 15. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Természetesen, csak finoman kezdeném, nem kockáztatnék. De sajnos nem teheti meg akárki, hogy vesz egy kettő közötti kategóriát és bele tanul rajta. Mivel az újabb motorok tetszenek kinézetre, így sem lesz olcsó. Csak jussak el odáig:)
2012. máj. 15. 23:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!