Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Új nyári gumiabroncs hány...

Új nyári gumiabroncs hány évet bír ki?

Figyelt kérdés

10-15 ezer km/év-re gondoltam.

A gyári gumiabroncs profilmélysége átlagosan 8mm.


(Egy gumis azt mondta egy 6mm-es gumira, hogy 1 évig használható)


Szerintem nem így van, eddig nekem kb. 1mm kopott egy év alatt.

Kinek mi a tapasztalata?


2012. máj. 9. 14:39
 1/8 anonim ***** válasza:
10-15 ezer km/év használattal a Continental ballonos gumi megvan már 6 éve, és eddig csak a feléig kopott le a profilmélység.
2012. máj. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Yokohamát használok, az eleje 5évet bír (bírna többet is, de előregedik a gumi is, inkább cserélem), a hátulja olyan 2,5-3 környékén adja meg magát.
2012. máj. 9. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ja, évi 20-25ezer belemegy a gépbe. :)
2012. máj. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 pagan ***** válasza:
az én continental sport contact gumim már 9 éves,de még tök jól bírja,4mm kb a profil,még megbízhatónak tűnik de asszem ideje lecserélni:D
2012. máj. 9. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A gumis azért mondta azt hogy cseréld le és lehetőleg nála.Gondolj bele a törvény szerint 1.6 mm alatt kell cserélni a gumit azért a 6 mm attól elég messze van.
2012. máj. 9. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Venni akartam legalább 6 mm-est, és akkor kaptam ezt a választ.
2012. máj. 9. 21:21
 7/8 anonim ***** válasza:
Valószínűleg ő is a gyártási idő alapján mondta, tényleg öregszik, felkeményedik, romlik a tapadás. Általában nem nagyon foglalkoznak vele, pedig érezhető a különbség.
2012. máj. 9. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ja hát igen az más ha a Dot-szám alapján nézte és régi gyártású volt akkor igen megértem hogy ezt mondta.Én is így voltam eddig hogy használt gumikat vettem igaz olcsón de kb ígyis évente cserélgethettem őket,nincs értelme használtat venni csak újat itt a neten annyi helyen vannak elég nagy akciók én 1 hete vettem 59.000-ért Pirellit a netről és teljesen jó.
2012. máj. 10. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!