Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi van akkor, ha egy tanuló...

Mi van akkor, ha egy tanuló motoros a forgalomban, elesik, vagy nem vesz észre egy autót és nekimegy véletlenül? Szerintetek sok az esély erre?

Figyelt kérdés
2012. máj. 7. 11:56
 1/3 anonim ***** válasza:

Baleset.

Az oktató észleli, és segít a tanulónak, meg beszél a másik autóssal.


Azért van a rutinpályás gyakorlat, hogy ilyen ne fordulhasson elő. Vagy csak nagyritkán.

Na meg valószínű, hogy aki robogóra ül, az előtte sokat biciklizett, így van neki némi közlekedési rutinja.

2012. máj. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A motoros (korlátozás nélküli) vizsgáim el kellett halasztanunk, mert az egyik kolléga elé kifordult egy úriember, ő pedig - annak ellenére hogy évek óta motorozott már jogsi nélkül, sőt többször motorral érkezett a gyakorlásokra - végigkente a motort a kocsi oldalán.


De annak a motornak nem az volt az első, állítólag törötten vette az oktatónk, rendbehozta, valaki megtörte, megint rendbehozta és utána történt amit említettem. De nem lehetett érezni az egyenesfutásán (szóval a fődarabok épek voltak), csak a műszerfal akart leugrálni a helyéről, a kipufogó olyan volt amilyet éppen találtak és a kicsit sérült műanyagokon lehetett látni a javításokat.. :D

2012. máj. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

De nem is válaszoltam, megint csak dumálok: rendezték mint egy akármilyen balesetet. Mivel nem a tanuló volt a hibás, így értelemszerűen a másik biztosító fizetett. Ha a tanuló törné össze, arra biztosan van valami kitétel a szerződésben.


Sok esély? Nem hinném. Nem hagyja az oktató hogy úgy menj ahogy akarsz, ad utasításokat a füledre a walkie-talkie-n vagy micsodán keresztül. Nekem szólt párszor, hogy jó lenne átgondolni hogy megfelelő távolságot tartok-e. Meg hogy elromlott a km-óra vagy én vagyok balfék.. :D

2012. máj. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!