Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » SIMSONOSK! Help! Mi lehet a...

SIMSONOSK! Help! Mi lehet a probléma? (s50 váltó)

Figyelt kérdés

nem egy simsonom volt már nekem is, meg vna is 2 most is, szal nemvagyok gyakorlatlan, de msot segítség kéne.

szóval:

s50 es blokk ugye.

az van, hogy megyek vele, 1 es = ok utána felrakom 2 esbe, és feszt kidobálja....van hogy tovább benntmarad, van hogy egyból kidobja....utána 3 as sima szintén, és az az érdekesség, hogy ha 3 asból rakom 2 esbe, akkor soha nem dobja ki....

csak akkor ha 1 ből húzom 2. ba akkor magától kik*rja a sebességet..:/

próbáltam persze mindent, nem a a váltókar mozog el vagy valami, vagy iylesmi de nem...

szóval azokona csavarokon, melyiken, és merre (be vagy ki) kellene tekerni hogy jó legyen...

vagyha ez nem, ezzel nem orvosolható, akkor mi lehet a baja?!

köszi a választ! :)



2012. máj. 6. 20:17
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
én a kuplung lamellákra tippelnék, hogy az egyik elmozdult
2012. máj. 6. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

kuplung???!!!!

de nem csúszik, meg semmi...egyik fokozatba sem...

és csak akkor csinálja mint írtam, ha 1.esből 2 esbe rakom...attól lehet, hogy elmozdult egy lamella?!

2012. máj. 6. 20:55
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem kuplung hiba!


Az S50-nél a második fokozat fogaskerekét mozgatja váltáskor, és az kapcsolgatja az egyes és a harmadik fokozatot is. Bizonyára felváltáskor túl tudod tolni!

A blokk tetején van két csavar, azokon ütközik a léptető szerkezet. Azon ami a henger felé néz picit tekerj befelé!


Nekem régen az egyest dobálta ki az S50, mert fordítva tettem bele a fogaskereket! Ez 30 éve volt...

:D

2012. máj. 6. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Ahhammmm.....ertem :)

Nem olyan mintha tultolnam, inkabb olyan mintha nem tenne be rendesen masodikba...huzni kell felfele tobbbszor tobbszor hogy bevegye....

2012. máj. 6. 22:03
 5/7 anonim ***** válasza:

Akkor inkább kifelé tekerd...


Húzd sztenderre a mocit, forgasd a hátsó kereket és próbálgasd a váltót, miközben lassan állítasz a határoló csavaron.

2012. máj. 7. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
áhhh, éeszedtük a kuplung oldali deknit, és a váltó tengelyének a csapágya teljesen szét volt esve...ugy szedtem össze a golyókat a kuplung alól...nagyon durva...:/ iylet még nemláttunk, és az a csúnya, ohgy évek óta valószínűleg így járt a gép..és egyszerűen nem esett szét nem állt be...semmi....valami hihetetlen...:DDDDDDDDDDDDDDD
2012. máj. 8. 09:32
 7/7 anonim válasza:
Ugyan ez a problemam .de nekm minden csapagyam uj es tobbsuor kell rakosgassam es ha tulrakom egy picit visszabb kell nyomjam a valtokart .mi lehet ez ?
2016. jan. 18. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!