Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Károsodik e valami, ha hűtővíz...

Károsodik e valami, ha hűtővíznek tisztán ioncserélt vizet használok?

Figyelt kérdés
Az ioncserélt víz korrodál? A vízpumpának árthat(kenésre gondolok? Ha mindenképpen kell bele fagyálló, akkor annak mi az ajánlott minimuma %-ban?

2012. ápr. 17. 16:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen árt neki, de ne feledd télire visszacserélni. Én jobban kedvelem a bekevert fagyállós cuccot - télen, nyáron.
2012. ápr. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem árt neki, de 0 fok alatt szarrá fagy a hűtő, ami nem kis összeg.
2012. ápr. 17. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az ioncserélt víz is képes korróziót okozni. Viszont nem fogja "megenni" a motorblokkot: csak a vasblokkokra veszélyes és azokon is akkor tud igazán jó munkát végezni, ha levegőt is kap a blokk.

A korrózió tehát nem gond, a fagyveszély annál inkább. Mifelénk azért előfordulnak fagypont alatti hőmérsékletek, a víz meg térfogat-növekedéssel fagy. Ezt meg nem szereti az öntvény.

Arról, hogy a vízpumpának kell-e a fagyálló kenése, megoszlanak a vélemények: van, aki szerint kell és van, aki a gyári tömszelencés csapágyazásban bízik, mondván, hogy be sem jut oda a hűtőközeg. Ártani biztosan nem fog neki, de hogy nélküle mi a helyzet hosszú távon, igazából senki sem tudja, mert az időjárási viszonyok miatt 8-9 hónapnál tovább senki sem használ tiszta vizet a motorban.

2012. ápr. 17. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én vettem vizpumpa kenő adalékot és azt kevertem bele a vizbe.
2012. ápr. 17. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Jobban jársz, ha télen-nyáron faagyállót használsz. Tényleg kell a vízpumpa szimeringnek a kenés .
2012. nov. 2. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Filó István válasza:
Nagy gondot nem fog okozni, ha nincs fagy. De a korrózió csökkentése miatt célszerű fagyállót keverni hozzá. A vízpumpa tömszelence kenését a víz is megoldja. Minimum -20c fokra keverd, ami szerintem már biztonságos.Nagyobb hidegben már nem fagy meg, legfeljeb olyan lessz mint a jégkása.
2015. nov. 28. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!