Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Gyengebb lesz az auto ha...

Gyengebb lesz az auto ha benzin helyett gazzal megy?

Figyelt kérdés
1 opel vectra A 2000cmc 8v eredetileg 116 loeros autorol van szo, ha gyengebb lessz mennyivel kb? Kossz a valaszokat elore is.
2009. jún. 19. 00:56
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen.Kb. 10%-l.Észre fogod majd venni, de szerintem nem számottevő, és ha sok kilométert mész vele, akkor megéri.Csak arra kell vigyázni, hogy indításkor benzin üzemmódot használj és leálláskor is egy pár percig.És a gázszaghoz is hozzá kell szokni.Mert azt mindig fogod érezni, no nem azért mert szivárog, hanem a kipufogóból kijövő gázt is fogod érezni.De valamit valamiért.És csak profi műhelyben köttesd be a gázt.Még annyit tennék hozzá, hogy nagyon sok karosszéria lakatos,(ha dolgoznia kell az autón)elküld, hogy szereltesd ki a gázt.Mert nem nyúlnak hozzá.Hosszú távon megéri.Sok sikert.
2009. jún. 19. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
70%
Nos igen, de azért nem javaslom . Tudod sok éves tapasztalat, hogy azért a motornak bizony kell a benzin, "szárazon" hosszú távon tönkre megy. Tudom, hogy olcsóbb stb, de hosszú távon nem éri meg. Én az én autómba biztos nem tennék ilyet, ha csak nem valami gagyiról van szó, amit nem sajnálok, de komolyabb autóba sose!
2009. jún. 19. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Én közel 200e km-t hajtottam bele egy Suzuki Swift sedan 1.3-ba gázüzemmel. Soha semmi gondom nem volt vele! Kopott aminek kopni kellett, de semmi olyan meghibásodás nem volt, ami a gázüzem oka lett volna.

Csak akkor indítottam benzinnel az autót, amikor -10 fok körüli volt a hideg, egyébként mindig gázzal indultam, és soha nem kapcsoltam át benzinre leálláskor. Ezt hallottam én is, meg is kérdeztem a szervizt, ahol beépítették, de ott azt mondták, hogy nincs semmi ami ezt indokolná.

A gázszag az valóban jelen volt!

Amit még javasoltak a szervizben, hogy 2-3e km-ként egy fél tanknyi benzint hajtsak ki.

Ja, és a másik, ha gázzal mész, akkor mindig legyen tele a benzin tank, hogy ne rozsdásodjon! Ez nagyon fontos, ez kb 10szer mondták el nekem az átadás során.

Még egy hátrány, hogy a zöldkártya drágább hozzá, és csak olyan helyen tudod megcsináltatni, akik hivatalos beszerelő hely.


Ami a teljesítmény romlást illeti, nekem a kis 1.3-as suzukim nagyon megérezte, de vezettem 2.0-es mazdat, ahol nem igen éreztem a különbséget benzin és gázüzem között.


Én nem bántam meg! Napi 140km-t autóztam a munkahelyem és a lakásom között, szóval nekem nagyon hamar visszatermelte az árát!

2009. jún. 19. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat! Mostamar csak 1 vectra kene valahonnan:)
2009. jún. 19. 21:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!