Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A régi 125ös motorok A1-es...

A régi 125ös motorok A1-es jogsival vezethetőek?

Figyelt kérdés
Akárhol látom a régi 125 ös motorokhoz azt írják, hogy A1-es kategóriával vezethetőek pl.Honda NS125R, közben a teljesítménye 22 KW ami az A1 11KW limitét igencsak megduplázza, majdnem az összes használt hirdetésben átvernek?

2012. ápr. 10. 20:17
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen. De ha teszem azt, és a motor 22 kw-os, de a forgalmiban csak 11 van, akkor vezetheted, a rendőrnek nem fog feltűnni. De ha esetleg balesetet okozol, és és szétbontják, kiderül, hogy nem 11 kW, akkor nagyon megszívod...
2012. ápr. 10. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
van rá mód hogy valahogy lefojtsák ? nem kell nekem h 160 al menjen csak legyen legális mert úgy hallottam ezeket jogosítvány nélküli vezetésnek veszik ami 150.000 HUF körüli bünti és még el is tiltanak a vezetéstől persze ha rosszul tudom vétózzatok meg.
2012. ápr. 10. 20:35
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha 22 kW-os és a forgalmiban is ez van, akkor engedély nélküli járművezetésről van szó. Ha a forgalmiban 11 kW van (mert van ám olyan is), akkor - ha kiderül - szintén van még az engedély nélküli járművezetés, mellé okirat-hamisítás és biztosítási csalás is érkezik.

Le lehet fojtani a motort, ezeknek általában szokott lenni A1-es változatuk, mert Nyugat-Európában ez eléggé régi találmány. Csak a teljesítmény megváltoztatását kicsit problémás bejegyeztetni a forgalmiba.

2012. ápr. 10. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!