Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az 1977-es debrecenből annakid...

Sz levi kérdése:

Az 1977-es debrecenből annakidején hozzot 1200 ladám melegen alig indul hidegen elsőre miért?

Figyelt kérdés
de ezt már új kora óta tart mert az apámtól örököltem és ő mondta. minden jó a karbi tiszta az ac tiszta a gyújtása jó alapjárat is van minden henger is jár és nem tudom hogy miért van ez légyszi írjatok előre is köszi

2012. ápr. 9. 15:55
 1/7 anonim ***** válasza:

Dús lehet a keverék, ami hidegen szükséges is, melegen meg már nem jó..

Be kell állítani a karburátornál az üresjárati keveréket.

2012. ápr. 9. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mivel 77-es Debrecenből hozott lada, így nem tudom megmondani. Ha esetleg 79-es Budapestről hozott lenne, akkor talán tudnék segíteni.
2012. ápr. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ez egy bizonyos mértékig típushibája a Ladáknak. A benzincső végigsétál a motor mellett, a karburátor pedig egy oldalon van a kipufogóval, ezért igen könnyen alakul ki gőzzár a benzincsőben vagy az úszóházban. Érdemes megnézni az úszóház szellőztetőszelepét, ha nem nyit ki, akkor ez a gőzzár nem is nagyon tud megszűnni.

De ezen kívül lehet még túlságosan dús alapjárati keverék (ilyenkor jellemzően csak a gázt nyomva indul), esetleg problémás gyújtótrafó (melegen megnő az ellenállása, alig van szikra, az indítómotor áramfelvétele mellett meg teljesen eltűnik).

2012. ápr. 9. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem is egyből az ugrott be erről, hogy a karbit kéne beszabályozni. De lehet más oka is, ahogy előttem írták. Így látatlanba nehéz megmondani.


Amúgy a mi Ladánk '78-as, Budapestről (Csepel) hozott. Mindmáig az első egy egyetlen tulajdonos birtokában van, 68000km-rel, végig garázsban tartva. :D

De ilyet még nem produkált.

2012. ápr. 9. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A válasz nagyon egyszerű. Azért indul nehezen mert orosz gyártmány és Oroszországban hideg van ezért nálunk mivel melegebb van melegen nehezen is indul. De talán ha afrikai gyártmányú ladát vennél vagy áttennéd bele annak a motorját akkor megoldódna a probléma. Maximum az meg pont fordítva fog nehezen indulni: hidegen nehezen, melegen könnyen. Az egyik haverom is így járt. Aztán a két motorból lett egy csinálva és úgy márt jó lett. Szibériába adta el mert -50 fokban is elsőre indult
2012. ápr. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Előző, azért ne gondold, hogy a keveréken csak motorcserével lehet állítani. :D
2012. ápr. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
a 3.-nak köszi a választ a trafó volt a hiba 100 pont neked és mégegyszer köszi!!:)
2012. ápr. 24. 15:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!