Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a különbség a Simson S51B...

Mi a különbség a Simson S51B és az S51N között?

Figyelt kérdés

Motor vásárlás előtt állok, de nem tudom melyiket válasszam és melyiknek mi az előnye és a hátránya. Ebben kérem a segítséget!

Előre is köszönöm!



2012. ápr. 5. 16:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Az S51B eredetileg egy kétszemélyes, 50 köbcentiméteres motorkerékpár volt, ennek megfelelő felszereltséggel. Volt rajta index, féklámpa, kürt, helyzetjelző, ezekhez akkumulátor, hátsó lábtartó és 60 km/h volt a végsebessége.

Az S51N pedig segédmotoros kerékpárnak készült, ezért kisebb volt a teljesítménye, nem volt hátsó lábtartója, irányjelzője, helyzetjelzője, akkumulátora, a féklámpában és a kürtben pedig nem vagyok biztos (féklámpa mintha lett volna tekercsről, kürt helyett meg csengő rémlik, de ez nem biztos). A végsebessége csak 45 km/h volt.

Viszont az építőszekrény-elvet kihasználva mindent mindennel kombináltak, N-es vázakba kerültek négysebességes, tirisztoros Enduro-blokkok, B-s vázakba háromsebességes "kireszelt" N-es erőforrások, illetve az N-esekből is eltűnt a fojtás még igen fiatal korukban.

Vagyis teljesen mindegy, melyik modellt választod, csak az a lényeg, hogy a motor műszaki állapota jó legyen. Ha indexre vágysz, azt egy N-esbe is be lehet építeni, de egy szétvert csapágyházú, repedt B-s blokkal és egy hozzá tartozó görbe, hatszor hegesztett lábtartós vázzal semmit sem tudsz kezdeni.

2012. ápr. 5. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm akkor maradok az N-nél. Úgyis azokat nézegettem. Autószerelő simán megoldja az index-et igaz? Jah és a mostani N típusoknak is 45 a végsebessége? Jobban örülnék 60-70-nek.
2012. ápr. 5. 17:01
 3/4 anonim ***** válasza:

Az index beszerelését még otthon is meg lehet oldani némi kézügyességgel, nem kell autószerelő.

Az N-ek 45 km/h-s végsebessége a múlté: már jó pár éve nem is hallottam olyan N-es Simsonról, amiből ne távolították volna el a fojtást. Olyankor pedig pontosan ugyanannyit tud, mint a B-s Simsonok, azok pedig tudnak 60-70-et futni.

2012. ápr. 5. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
szerintem felcserélted mert az Nesek a 3 sebességesek a B sek pedig a 4 sebességesek lehet hogy én tévedek
2012. ápr. 9. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!