Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha egy autó tulajdonosa el...

Ha egy autó tulajdonosa el szeretné adni nekem az autóját, de van egy üzembentartója aki az unokatestvére de ő börtönbe került hogy megoldható?

Figyelt kérdés
2012. márc. 31. 21:44
 1/5 anonim ***** válasza:

Biztosan megoldható, de ismered a részleteket?

Mert ugye lehet olyan, hogy a tulaj már eladta azt az autót a sittesnek, de az nem íratta át, mert az pénzbe kerül, csináltak hát egy üzembentartóit. Most, hogy ő bekerült a kaptárba, a régi tulajnak eszébe juthatott, hogy eladhatná még egyszer, mert ő a tulaj papíron. Csak hár majd az üzembentartó egyszer zabadlábra kerül, ülne be az autójába, ez meg sehol. És akkor elindul megkeresni...:)))

Nincs elég eladó autó, biztos ez kell neked?

2012. márc. 31. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Opel Vectra B 1998as évjárat 2000cm3 tökéletes állapot.. 150 ezer forintért.. :o) műszaki sajnos nincs rajta. De ha ki tudjuk kerülni az üzembentartót onnantól nem állít meg semmi.


Egyénként, az üzembetartó bármit aláírna , csak nem tudom a kaptárban hogy működik ez. Ezért kérdeztem rá , mert a tulaj sem valami nagy IQ bajnok.


Én meghát tudom nem szép dolog, de bevallom szeretem az ilyen üzleti helyzeteket.


Válaszaitokat előre is köszönöm!

2012. márc. 31. 22:05
 3/5 anonim ***** válasza:
Hát az üzembentartóinak mindenféleképp nyilatkoznia kell vagy az adásvételin vagy ha üzembentartóival veszed meg akkor az üzembentartói szerződésen hogy lemond az üzembentartói jogáról.
2012. ápr. 1. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A tulajdonos rendelkezik elsősorban a jármű felett,vagyis bármikor visszavonhatja az üzembentartói hozzájárulást vagy eladhatja az autót akár az üzembentartó tudta,beleegyezése netán tiltakozása ellenére is.

Egyébként a "kaptárba" is jár a posta napi szinten és ha egy kapcsolattartója levélben beküld bármilyen iratot azt postafordultával vissza tudná küldeni.

De ne bonyolítsd az életed,egy szimpla adásvételivel és törzskönyvvel a kezedben bevizsgálást,kfb. kötést,műszaki vizsgát követően (ha lejárt már akkor adatlapra vizsgázik) követően átírathatod az autót.

Ha sokallod a költséget (én soknak tartanék egy 150 ezres autó kapcsán kb. ugyanennyit kifizetni mindezért) akkor egy hatezres forgalmi engedély cserével (amiben a tulaj vissza kerül bele) és egy egyszerű kölcsönadási szerződéssel is vizsgáztathatod,használhatod .

2012. ápr. 1. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
ahogy azt az előttem szóló is írta, a tulajdonos rendelkezik a járművel, nem kell az üzembentartó hozzájárulása. Ha megvan a törzskönyv, és az az eladó nevére szól, nincs gond.
2012. ápr. 1. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!