Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit jelent a mercedesnél az A...

Mit jelent a mercedesnél az A osztály? Mit jelentenek a különböző osztályok?

Figyelt kérdés
Bocs a kérdésért. Sosem volt autóm, és egy olcsóbb mercedesre vágyom, max 3 millióig, ami nem túl régi.

2012. márc. 31. 13:01
 1/7 anonim ***** válasza:
A márkák nem csak egy típust gyártanak. Vannak nekik különböző modelljeik. Ezt többféleképpen jelölik. Sokan mindenféle hangzatos neveket adnak nekik, van, ahol számmal jelölik a sorozatot, a Mercedes-Benz esetén meg betűvel. Vagyis náluk A-nak hívják a legkisebb autókat, ezek kissé esetlen formájú, magas kisautók.
2012. márc. 31. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
34%

Az A osztály (A class) olyan elnevezés mind az Audinál az A3 vagy a Citröennél a C2.


Az A osztály egy 5 ajtós kisautó.Véleményem szerint csúnya és kicsi.Nőknek vagy kezdő sofőröknek viszont ideális.

2012. márc. 31. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
87%

A osztály: kis kaszni, kis motor, de biztonságos konstrukció. Igazi női autó.


B osztály: Az A ostály "nagytestvére", kicsit nagyobb a kaszni. Női autó, de elnevezhetjük kis családi autónak is.


C osztály: A Mercedes legkisebb sedan/kombi változata, családi autó. Kisebb cégek vezetőinél fordul meg még esetleg. Audi A4, 3-as BMW kategória.


E osztály: Nagyobb sedan/kombi, mint a C, ez már üzletembereknek van kitalálva. BMW 5-ös sorozat, Audi A6 kategória.


G osztály: Ez a Mercedes terepjáró osztálya, főleg Amerikába szánták. Széles a választék, családi autóként, de akár üzeletemberek is használják. BMW X5-ös kategória.


S osztály: A legnagyobb Mercedes, egyben az én személyes kedvencem is. Persze ez a legdrágább. Felszereltsége az egekig ér,a fenntartási költségekkel együtt. Konkurencia: BMW 7-es sorozat, Audi A8.


Remélem segítettem :)

2012. márc. 31. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

3 millió alatt egyébként találsz S osztályt is ('98-as évjárat körül), de szerintem legideálisabb mondjuk egy 2003 körüli C osztály. Például itt van egy 2004-es láthatóan szép állapotú:

[link]


Engem az A-s Merci nem tud lázba hozni, hiába biztonságos, kicsi, praktikus, valahogy mindig egy feketebárány marad.

2012. márc. 31. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Utolsó , javítanék.

A G osztály más kategória , sem az Audinak sem a BMW-nek nincs hasonló modellje.Ez egy egyedi , örök formába öntött nehéz terepjáró , bármilyen terepen elmegy.Nem SUV


Mercedes ML: nagyobb SUV autó , a konkurenciája az AUDI q7 és a BMW X5

2012. márc. 31. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Tényleg, az ML-lel összekevertem :D Köszönöm a javítást :D
2012. márc. 31. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
no meg a G osztály az nem az amerikaiaknak készült, első sorban csak katonaságoknak csinálták aztán lett elérhető a "közemberek" számára is, nagy álmom egy de értékállósága miatt egy jó állapotban lévő még mindig 1,5 millióba kerül (1980as évjárat full fapados)
2013. márc. 6. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!