Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Honnan tudom meg hogy egy...

Honnan tudom meg hogy egy motor üzemórás avagy sem? Tudnátok mondani nem üzemórás cross és enduro cross motort mondjuk 125 ccm-set. Hogy számoljuk az üzemórát?

Figyelt kérdés
2012. márc. 27. 18:48
 1/4 anonim ***** válasza:

Suzuki RMZ, Honda CR, Yamaha YZ.

Létezik óra számláló, ami akkor működik ha megy a motor. De az olcsóbb, hogy körülbelül tudod mennyit motorozol és vezetsz otthon egy kis füzetet amiben bennevannak az idők, és hogy mikor mit cseréltél.


Ne vegyél ilyen motort.

Sokan nem foglalkoznak az ilyen időszakos cserékkel, könnyen megjárhatod.

2012. márc. 27. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

"Ne vegyél ilyen motort.

Sokan nem foglalkoznak az ilyen időszakos cserékkel, könnyen megjárhatod." Nem értem ezt.Ha én nem üzemórást veszek akkor mikkel nem foglalkoznak?Amiket írtál azok akkor nem üzemórásak?A Suzuki TSR 125 (1996-os) az jó választás lenne?Köszi

2012. márc. 27. 21:37
 3/4 anonim ***** válasza:

Az Endurok sosem üzemórásak.


A verseny cross motorok szoktak üzemórásak lenni.

Az üzemórát meg értelem szerűen úgy számoljuk, hogyha délután motorztál 2 órát akkor az 2 üzemóra.


A komoly üzemórás motorok pedig hiába nagy teljesítményűek igen magas a szervízköltségük! Pl.: 80-100 óránként motorgenerál, 10 óránként olajcsere, stb.


Ez ugyan nem motor, hanem generátor (ugye az is üzemórás) de kb. így képzeld el nagy vonalakban a karbantartást:


[link]


Üzemórás gépet CSAKIS VERSENYZÉSRE szabad venni mert iszonyú drága fenntartnai.

2012. márc. 27. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2012. márc. 27. 23:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!