Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha használt autót veszek...

Ha használt autót veszek valakitől, akkor hogyan tudom hazahozni? Hiszen ekkor még nincs biztosítás megkötve és nincs átíratva.

Figyelt kérdés
2009. jún. 12. 13:19
 1/4 anonim ***** válasza:
81%
Az adás-vételi szerződéssel 15 napig közlekedhetsz, illetve ennyi időn belül vagy köteles átíratni az autót. Első utad a biztosítóhoz vezessen (vagy alkuszhoz), minél előbb kösd meg a szerződést.
2009. jún. 12. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
64%
De az előző tulaj autóbiztosítása nem érvényes rád! Ezt úgy kell megoldani, hogy még mielőtt átveszed az autót, azelőtt köss rá egy biztosítást. Legalábbis mi így csináltuk, és így már hazafelé úton sem lehet gond. Azt hiszem az autó törzskönyve kell hozzá (nem én intéztem, hanem a férjem).
2009. jún. 12. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
71%
Az előző tulajnak a biztosítása addig érvényes, amíg nem mondja le, ill. nem szünteti meg, hogy eladta az autót.Jól mondja, 15 (munka)napon belül át kell íratnod az autót.Biztosítás,eredetiség vizsgálat,és utána átírás.Tehát ha megvetted az autót, az adásvételivel ,forgalmival, és a tulajdonos biztosításával nyugodtan közlekedhetsz.Sok örömöt az új autóhoz.:-)
2009. jún. 12. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az adás-vételi aláírásával megszűnik az előző biztosítás! A biztosító addig a napig visszautalja az előző tulajnak a pénzt is. Nekem 400000 ft volt a tanulópénz, mert egyszer egy előző nap vásárolt autóval balesetet okoztam!

A 15 nap haladék csak az átírásra van!

Azóta mindig előbb elmegyek az ügynökömhöz, és kötök nála egy biankó biztosítást, azután ha megvan az új autó, akkor véglegesítjük a szerződést.

De vásárolhatsz ideiglenes rendszámot is rá.

2009. jún. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!