Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Futómű hiba, mi lehet a baj?...

Futómű hiba, mi lehet a baj? Kéne menni vele 5o km-t, nem tudom, lehet-e? Régi tip. Suzuki Swift.

Figyelt kérdés
Igyekszem rövid lenni.2 hete hallottam,hogy nagyon zajos az autó,eleinte motorzajnak gondoltam (most volt motorgenerálon,gyakorlatilag garanciás),aztán arra gondoltam,futómű lehet,vagy gumi-de annak nagyon hangos volt. Szerelő bal oldali futóművön valami csapágyat cserélt.Miután elhoztuk a szerelőtől, 5o km után-eddig rendben volt-leállítottuk egy parkolóba,majd egy hét múlva 100 km megtétele után elkezdett nyikorogni, balra húzni,egyre erősebben,kanyarodáskor súrlódást lehetett hallani.Keréknyomásellenőrzésnél ok.Benéztem a motortérbe,de a torony rendben lévőnek látszott. Innét még 25 km-t kellett mennem.Egyre nehezebb volt a kormánmyt tartani.A szerelőt felhívtam,olyasmit mondott, hogy a gumiköpenyben vászontörés lehet,pótkerékkel kipróbáltuk,a hiba még mindig megvan.Mentünk vele még 10 km-t.Leállításkor azt láttam,hogy a bal oldali első kerék a karosszériához képest vagy 5 centit hátrébb van,gyakorlatilag majdnem hozzáér a sárvédőhöz -biztos ezt a súrlódást lehetett hallani kanyarodáskor-azaz olyan,mintha valahogy a tengely nem lenne a kör középpontjában.A baj az,hogy a szerelő,akihez vissza kéne vinni a kocsit, 50 km-re van.Nem tudom,hogy el merjek-e indulni vele,kifordulhat-e a kereke? Vagy ezzel a hibával hajnalban,forgalmatlan időszakban,lassan elmehetnék-e? Köszi a válaszotokat.

2012. márc. 14. 18:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Vászontörés a xart. Szerintem kerékagycsapágyat szerelt,és rosszul rakta össze.. Nézesd meg egy közelebbi szerelővel,de így ne indulj el. Kresz is kimondja,hibás futóművel tilos elindulni..
2012. márc. 14. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 pagan ***** válasza:
én ezért nem viszem az autómat semilyen bugrishoz,álszerelőhöz,inkább megtanultam szerelni
2012. márc. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Rosszul rakta be a csapágyat és/vagy elállítódott a futómű. Így ne indulj el sehova, hívj egy normális szerelőt.
2012. márc. 14. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

ÖT centivel hátrébb csúszott az első futómű?!


Így egy métert se menj mert ÉLETVESZÉLYES!

2012. márc. 14. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Esetleg nem tudnál róla feltölteni egy pár képet? Hát ha a szakembereknek segítene valamelyest. Én EGY MÉTERT SE TENNÉK MEG VELE!!!! Nem csak, hogy ön és közveszélyes volnál menet közben, de ha a rendőr megállítana bizony a szerelési díjad oda lenne! Másrészről ne kínozd szegény kocsit. Lehet, hogy még nagyobb kárt tennél benne, plusz a gumikat is hamar leamortizálnád.
2012. márc. 14. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ezzel így azok alapján amit leírtál sehova. Kerékcsapágyat cserélt benne a kolléga, de valamit nagyon elbaszhatott, valószínűleg a lengőkar sincs a helyén ha 5centit elmászott a futómű. Amellett hogy jó eséllyel már így is megnyektetted a féltengelycsuklót és a szilenteket, ha így közlekedsz vele az egyrészt szétvágja a lengéscsillapítót és a kormányművet is , másrészt rohadtul balesetveszélyes , harmadrészt ha megállít egy rendőr és észreveszi azonnal bevonja a forgalmit és meg is bírságol.


Hívd fel a "szerelő" emberkét hogy tolja le a seggét és rakja helyre a dolgokat, 175km alatt nem megy tönkre semmilyen alkatrész, még a kínai népi kohóban készült biliacél szar sem.


Ha rendberakta utána pedig sürgősen keress mást, aki megbízható, még ha messzebb van is, sajnos vannak ilyen kollégák is.

2012. márc. 14. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!