Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ignis katalizátor hiba. Mit...

Ignis katalizátor hiba. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Állandóan katalizátor hibát dob be.Mit csináljak a katalizátor lambdaszondával,hogy ne kelljen katalizátort cserélnem?

2012. márc. 12. 14:55
 1/3 anonim ***** válasza:
ígyis-úgyis kell. ha nem cserélsz megvágják a műszakin.
2012. márc. 12. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Egy új katalizátor 40ezer viszont plussz 2ezerért átmegy.

a katalizátorfigyelő második lambdaszondával szeretnék valamit csinálni,DE MIT?

2012. márc. 27. 10:41
 3/3 anonim válasza:

Lehet a gond a lambda szonda, vagy rosszabb esetben az egr szelep. Ebben az esetben lehetőség van a tisztításra, ami kb. 10.000 Forint, de nem biztos, hogy megoldódik a gond. A cseréje nagyjából 50.000+munkadíj. Nyilván lehet gond magával a katalizátorral, az is olyan 50-60.000+ munkadíj.

Érdemes lenne egy hibakód olvasást csinálni, abból kiderül.

Lehet, hogy csak az időjárás zavart be a computernek, és egy egyszerű hibakód törlés után soha nem jelentkezik újból.

Ha maga a katalizátor hibásodott meg akkor sem kell rögtön cserélni. Ha megadja magát, akkor nő a fogyasztás és gyenge lesz a motor. Akkor kell cserélni mindenképp.


Mindezt tapasztalatból mondom, mert nekem júliusban jött ki ez a hibakód. Kitörölték, visszajött, de elmondták, hogy nem kell azonnal cserélni.

Megbízható, jó szervíz vizsgálta, úgyhogy nyugodtan elhiheted. Én azóta se csináltattam meg, és semmi gond nincs vele.

Egy hibakód olvasás mindenesetre nem ártana.

Ha kérdésed van nyugodtan írt pvt!:)

2012. dec. 3. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!