Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tuning 50 ccm super-motóra?

Tuning 50 ccm super-motóra?

Figyelt kérdés

Van egy rieju rr 50 sport editon motorom aprilia am 6 os blokkal amit super-motóra alakítottunk ...

A teljesítménye igen jó de szeretnék kihozni belőle még egy kicsivel többet... Akinek vannak jó tippei kérem írjon pl. kipufogó tuning ?? vagy akármi :D Válaszokat előre is köszönöm... Aki lekínaizza az ne is írjon .


2012. márc. 5. 21:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
22%
Kicserélted rajta blokkot egy 125-ösre, ennél jobb tunning nincs!
2012. márc. 5. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
70%

21:35

Fúú, nagyot szóltál, mint a vízipisztoly.


A kipufogó rendszert érdemes kiégetni, az sokat javít a teljesítményen, a hengert is érdemes lehet felfúratni, ha régebbi, gyertya hézagot csökkenteni, az növelni a fordulatszámot, előgyújtást adni neki, légszűrő filtert kicserélni, gyújtáshoz kapcsolatos érintkezőket vagy elektronikát (pl.: fesz. szabályzót) megcsiszolni finom csiszoló papírral, sokkal robbanékonyabban pörög utána a motor egy ideid, de sajnos 1-2 héten belül vissza oxidálódik

2012. márc. 5. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
46%
És ha erre ráköltöttél X ezer forintot és dolgoztál vele Y órát akkor 4 LE helyett 4,25 LE-t fog leadni a gépsárkány! Wow...
2012. márc. 5. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
58%
Veszel rá egy nagyobb hengert mert ezeket nem lehet fúratni mert nicasil-os henger. Egy-két helyen megcsinálják a hengeredet perselyesre de az talán még 4000km is elmegy. Veszel hozzá egy főtengelyt mert a széria 50-en nemfog kibírni sokat. Jobb gyújtás, karburátor csere és kipufogó. Csak malossi vagy polini cuccokat tegyél bele.De alap 50-en egy karburátor és kipufogó csere is sokat segít és kerüld az 1700Ft körüli sportlégszűrőket mert semmit nem ér, nem szűri ki rendesen a port. Amúgy a gyújtást csiszolgathatod, de semmit nem ér . Inkább keress bele egy jobb CDI-t ami nagyobb fordulaton tilt. Azzal a gyújtással annyit tudsz kezdeni.
2012. márc. 6. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Múltkor találtam egy dél-magyarországi céget aki vállal újranicasilozást, csak azóta az úristennek nem találom őket :(
2012. márc. 6. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Igen van ilyen hely ahol újra nicasil-oznak min 3 hét amire készen van. És nem 3000ft de közel annyit sem bír ki mint egy gyárban nicasil-ozott henger. A perselyezésnél valamivel többet ér.
2012. márc. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

22:17

Ha hülye vagy hozzá, ne szólj bele. Ez olyan mint a legó, nem kényszerből, hanem élvezetből csinálja az ember, és nem azért kérdezi, mert versenyezni akar az 50 köbös motorjával, hanem mert szeretné belőle a legtöbbet kihozni, mert ez van neki.


Csak azért, mert látom szakmában vagy, szerinted mennyit takarhat az az X? Megsúgom, ha nem fúrjuk föl a hengert (amit csak 1 válaszható opcióként írtam a többi 6 mellé) akkor kereken 0Ft.! És az Y? Akár 2 teljes órát! Nem vicc!

(vetted az iróniát?)


Éééés már megint akkorát szóltál, mint egy vízipisztoly, de persze ügyesen megfogalmazva, hogy a sok hülye azt higgye mondasz is valamit...


12:12

Hidd el, én sem viccből mondtam a csiszolgatást...

2012. márc. 6. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
De b@sszátok meg, már megint az egyik beszól, a másik meg leszólja. A f@szért próbálok már megint segíteni. Van egy tök jó motorom, azzal én már elvagyok, ti meg csak koptassátok tovább a billentyűn a betűket, mert az úgyis jobban megy nektek...
2012. márc. 6. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Még a membrán állítás is sokat számít.De ha-50 esböl akarsz a legtöbbet akkor karburátor kipufogó gyújtás csere és utána jöhet a behangolás.
2012. márc. 7. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Állítólag fél soros membrán van benne ..Az segítene valamit ha 6 lapos sport membránt rakok bele ?? Ja és a racing gyertya mennyit érne ha beleraknám persze hallottam hogy kiégeti a hengert de csak néha - néha belerakni ??
2012. márc. 11. 19:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!